Dacia Spring vs Dacia Spring

Dacia Spring wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Moc — Dacia Spring 45 KM, Dacia Spring 82 KM · Ładowanie DC — Dacia Spring 30 kW, Dacia Spring 50 kW · 0–100 km/h — Dacia Spring 19 s, Dacia Spring 12,1 s.

Dacia Spring

Dacia Spring to miejski hatchback z segmentu A, w roczniku 2026 w dwóch wariantach mocy: 70 i 100 KM, z zasięgiem WLTP do 225 km.

Dacia Spring

Dacia Spring drugiej generacji to miejski hatchback segmentu A z baterią 27,5 kWh, zasięgiem WLTP 250 km i mocą 82 KM.

Profil na tle rynku: Dacia Spring vs Dacia Spring

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Dacia Spring czy Dacia Spring — kto wygrywa w czym

Dacia Spring wygrywa 8 do 1

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmDacia Spring +20 km
    Dacia Spring
    230
    Dacia Spring
    250
  • Bateria kWhDacia Spring +0,7 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Dacia Spring
    27,5
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmDacia Spring −1,2 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Dacia Spring
    12,7
  • Moc KMDacia Spring +37 KM
    Dacia Spring
    45
    Dacia Spring
    82
  • 0–100 km/h ↓ sDacia Spring −6,9 s
    Dacia Spring
    19
    Dacia Spring
    12,1
  • Prędkość maks. km/hDacia Spring +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Dacia Spring
    130
  • Ładowanie DC kWDacia Spring +20 kW
    Dacia Spring
    30
    Dacia Spring
    50
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Dacia Spring
    7
    Dacia Spring
    —
  • Masa ↓ kgDacia Spring −292 kg
    Dacia Spring
    895
    Dacia Spring
    1187
  • Bagażnik lDacia Spring +35 l
    Dacia Spring
    290
    Dacia Spring
    325

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Dacia Spring vs Dacia Spring

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Dacia Spring vs Dacia Spring
Kluczowe parametry Dacia Spring
Electric 45
Dacia Spring
Electric 80
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP230 km250 kmDacia +20 km
Bateria26,8 kWh27,5 kWhDacia +0,7 kWh
Zużycie ↓13,9 kWh/100 km12,7 kWh/100 kmDacia −1,2 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC30 kW50 kWDacia +20 kW
Ładowanie AC7 kW——
Ładowanie ⚠56 min 0–80%30 min 10–80%26 min
Zasięg na minutę ładowania3,3 km/min5,8 km/minDacia +2,5 km/min
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc45 KM82 KMDacia +37 KM
0–100 km/h ↓19 s12,1 sDacia −6,9 s
Prędkość maks.125 km/h130 km/hDacia +5 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓895 kg1187 kgDacia −292 kg
Bagażnik290 l325 lDacia +35 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość3701 mm3855 mmDacia +154 mm
Szerokość1583 mm1722 mmDacia +139 mm
Wysokość1489 mm1519 mmDacia +30 mm
Rozstaw osi2423 mm2492 mmDacia +69 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Dacia Spring

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Dacia Spring

Koszt na 100 km3,81
Miesięcznie48
Rocznie571

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Dacia Spring

Dacia Spring

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Dacia Spring czy Dacia Spring?

Dalej jedzie Dacia Spring: 250 km WLTP wobec 230 km, jakie podaje Dacia Spring. Różnica to 20 km.

Który jest mocniejszy — Dacia Spring czy Dacia Spring?

Mocniejszy jest Dacia Spring: 82 KM wobec 45 KM, jakie ma Dacia Spring. Różnica to 37 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Dacia Spring: 325 l wobec 290 l w Dacia Spring. Różnica to 35 l.

Który ładuje się szybciej?

Dacia Spring przyjmuje do 30 kW mocy stałoprądowej, Dacia Spring — do 50 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.