Mazda CX-6e vs Subaru Solterra

Subaru Solterra wygrywa 7 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — Mazda CX-6e 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — Mazda CX-6e 7,9 s, Subaru Solterra 5,1 s · Moc — Mazda CX-6e 258 KM, Subaru Solterra 343 KM.

Mazda CX-6e

Mazda CX-6e to SUV segmentu D z napędem na tylną oś, oferujący zasięg 484 km w cyklu WLTP oraz szybkie ładowanie DC.

Subaru Solterra

Subaru Solterra to SUV z segmentu D z napędem na obie osie, w roczniku 2026 z mocą 343 KM i zasięgiem WLTP 511 km.

Profil na tle rynku: Mazda CX-6e vs Subaru Solterra

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Mazda CX-6e czy Subaru Solterra — kto wygrywa w czym

Subaru Solterra wygrywa 7 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmSubaru Solterra +27 km
    Mazda CX-6e
    484
    Subaru Solterra
    511
  • Bateria kWhMazda CX-6e +4,9 kWh
    Mazda CX-6e
    78
    Subaru Solterra
    73,1
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −4,6 kWh/100 km
    Mazda CX-6e
    18,9
    Subaru Solterra
    14,3
  • Moc KMSubaru Solterra +85 KM
    Mazda CX-6e
    258
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,8 s
    Mazda CX-6e
    7,9
    Subaru Solterra
    5,1
  • Prędkość maks. km/hMazda CX-6e +25 km/h
    Mazda CX-6e
    185
    Subaru Solterra
    160
  • Ładowanie DC kWMazda CX-6e +45 kW
    Mazda CX-6e
    195
    Subaru Solterra
    150
  • Ładowanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Mazda CX-6e
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Ładowanie ↓ minMazda CX-6e −4 min
    Mazda CX-6e
    24
    Subaru Solterra
    28
  • Masa ↓ kgSubaru Solterra −13 kg
    Mazda CX-6e
    2130
    Subaru Solterra
    2117
  • Bagażnik lSubaru Solterra +58 l
    Mazda CX-6e
    363
    Subaru Solterra
    421

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Mazda CX-6e vs Subaru Solterra

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Mazda CX-6e vs Subaru Solterra
Kluczowe parametry Mazda CX-6e
Takumi
Subaru Solterra
AWD · rocznik 2026
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP484 km511 kmSubaru +27 km
Bateria78 kWh73,1 kWhMazda +4,9 kWh
Zużycie ↓18,9 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −4,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC195 kW150 kWMazda +45 kW
Ładowanie AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓24 min28 minMazda −4 min
Zasięg na minutę ładowania14,1 km/min12,8 km/minMazda +1,3 km/min
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc258 KM343 KMSubaru +85 KM
0–100 km/h ↓7,9 s5,1 sSubaru −2,8 s
Prędkość maks.185 km/h160 km/hMazda +25 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2130 kg2117 kgSubaru −13 kg
Bagażnik363 l421 lSubaru +58 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Mazda
Długość4850 mm——
Szerokość1935 mm——
Wysokość1620 mm——
Rozstaw osi2902 mm——

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Mazda CX-6e

Koszt na 100 km5,67
Miesięcznie71
Rocznie850

Subaru Solterra

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Mazda CX-6e

Subaru Solterra

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Mazda CX-6e czy Subaru Solterra?

Dalej jedzie Subaru Solterra: 511 km WLTP wobec 484 km, jakie podaje Mazda CX-6e. Różnica to 27 km.

Dlaczego Mazda CX-6e ma większą baterię, a jedzie krócej niż Subaru Solterra?

Mazda CX-6e wozi 78 kWh i przejeżdża 484 km, a Subaru Solterra z baterią 73,1 kWh — 511 km. Decyduje zużycie energii: 18,9 wobec 14,3 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Mazda CX-6e i Subaru Solterra?

Mazda CX-6e ma napęd RWD i 258 KM. Subaru Solterra ma AWD i 343 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Mazda CX-6e — jego bateria 78 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Subaru Solterra z baterią 73,1 kWh tej funkcji nie ma.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.