Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Lotus Eletre wygrywa 4 do 3

Największe różnice: Prędkość maks. — Lotus Eletre 258 km/h, Range Rover Electric 200 km/h · Moc — Lotus Eletre 612 KM, Range Rover Electric 550 KM · Ładowanie 10–80% — Lotus Eletre 20 min, Range Rover Electric 22 min.

Lotus Eletre

Elektryczny SUV segmentu F łączący wysoką moc z szybkim ładowaniem DC i pojemną przestrzenią bagażową.

Range Rover Electric

Elektryczny SUV segmentu F oferujący zasięg 611 km oraz dwa warianty mocy przy wspólnej pojemności baterii.

Profil na tle rynku: Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lotus Eletre czy Range Rover Electric — kto wygrywa w czym

Lotus Eletre wygrywa 4 do 3

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmRange Rover Electric +11 km
    Lotus Eletre
    600
    Range Rover Electric
    611
  • Bateria kWhRange Rover Electric +6,5 kWh
    Lotus Eletre
    112
    Range Rover Electric
    118,5
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLotus Eletre −0,5 kWh/100 km
    Lotus Eletre
    21,4
    Range Rover Electric
    21,9
  • Moc KMLotus Eletre +62 KM
    Lotus Eletre
    612
    Range Rover Electric
    550
  • 0–100 km/h ↓ sBez różnicy
    Lotus Eletre
    4,5
    Range Rover Electric
    4,5
  • Prędkość maks. km/hLotus Eletre +58 km/h
    Lotus Eletre
    258
    Range Rover Electric
    200
  • Ładowanie DC kWBrak danych
    Lotus Eletre
    350
    Range Rover Electric
    —
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Lotus Eletre
    22
    Range Rover Electric
    —
  • Ładowanie ↓ minLotus Eletre −2 min
    Lotus Eletre
    20
    Range Rover Electric
    22
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Lotus Eletre
    2595
    Range Rover Electric
    —
  • Bagażnik lRange Rover Electric +45 l
    Lotus Eletre
    688
    Range Rover Electric
    733

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lotus Eletre vs Range Rover Electric
Kluczowe parametry Lotus Eletre
Base
Range Rover Electric
EV550
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP600 km611 kmRange Rover +11 km
Bateria112 kWh118,5 kWhRange Rover +6,5 kWh
Zużycie ↓21,4 kWh/100 km21,9 kWh/100 kmLotus −0,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC350 kW——
Ładowanie AC22 kW——
Ładowanie 10–80% ↓20 min22 minLotus −2 min
Zasięg na minutę ładowania21 km/min19,4 km/minLotus +1,6 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc612 KM550 KMLotus +62 KM
0–100 km/h ↓4,5 s4,5 sBez różnicy
Prędkość maks.258 km/h200 km/hLotus +58 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2595 kg——
Bagażnik688 l733 lRange Rover +45 l
Długość5103 mm5052 mmLotus +51 mm
Szerokość2019 mm——
Wysokość1630 mm1868 mmRange Rover +238 mm
Rozstaw osi3019 mm2997 mmLotus +22 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lotus Eletre

Koszt na 100 km6,42
Miesięcznie80
Rocznie963

Range Rover Electric

Koszt na 100 km6,57
Miesięcznie82
Rocznie985

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lotus Eletre

Range Rover Electric

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment F

Częste pytania o to porównanie

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Lotus Eletre: 21,4 kWh/100 km wobec 21,9 kWh/100 km w Range Rover Electric. Przy 15000 km rocznie to różnica 75 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.