Mercedes EQS SUV vs Range Rover Electric
Range Rover Electric wygrywa 5 do 3
Największe różnice: Moc — Mercedes EQS SUV 360 KM, Range Rover Electric 550 KM · Ładowanie 10–80% — Mercedes EQS SUV 31 min, Range Rover Electric 22 min · 0–100 km/h — Mercedes EQS SUV 5,8 s, Range Rover Electric 4,5 s.
Mercedes EQS SUV
Mercedes EQS SUV to elektryczny samochód w segmencie F, oferujący napęd na obie osie oraz zasięgi WLTP przekraczające 600 km w większości konfiguracji.
Range Rover Electric
Elektryczny SUV segmentu F oferujący zasięg 611 km oraz dwa warianty mocy przy wspólnej pojemności baterii.
Profil na tle rynku: Mercedes EQS SUV vs Range Rover Electric
Mercedes EQS SUV450 4MATIC- Range Rover ElectricEV550
Mercedes EQS SUV czy Range Rover Electric — kto wygrywa w czym
Range Rover Electric wygrywa 5 do 3
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmMercedes EQS SUV +2 km
- Bateria kWhRange Rover Electric +10,5 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmMercedes EQS SUV −2 kWh/100 km
- Moc KMRange Rover Electric +190 KM
- 0–100 km/h ↓ sRange Rover Electric −1,3 s
- Prędkość maks. km/hMercedes EQS SUV +10 km/h
- Ładowanie DC kWBrak danych
- Ładowanie AC kWBrak danych
- Ładowanie ↓ minRange Rover Electric −9 min
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lRange Rover Electric +88 l
Dane techniczne: Mercedes EQS SUV vs Range Rover Electric
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Mercedes EQS SUV450 4MATIC | Range Rover Electric EV550 | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 613 km | 611 km | Mercedes +2 km |
| Bateria | 108 kWh | 118,5 kWh | Range Rover +10,5 kWh |
| Zużycie ↓ | 19,9 kWh/100 km | 21,9 kWh/100 km | Mercedes −2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 200 kW | — | — |
| Ładowanie AC | 11 kW | — | — |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 31 min | 22 min | Range Rover −9 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 13,8 km/min | 19,4 km/min | Range Rover +5,6 km/min |
| Napięcie | 400 V | 800 V | Range Rover +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 360 KM | 550 KM | Range Rover +190 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 5,8 s | 4,5 s | Range Rover −1,3 s |
| Prędkość maks. | 210 km/h | 200 km/h | Mercedes +10 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2735 kg | — | — |
| Bagażnik | 645 l | 733 l | Range Rover +88 l |
| Długość | 5125 mm | 5052 mm | Mercedes +73 mm |
| Szerokość | 1959 mm | — | — |
| Wysokość | 1718 mm | 1868 mm | Range Rover +150 mm |
| Rozstaw osi | 3210 mm | 2997 mm | Mercedes +213 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Mercedes EQS SUV
Range Rover Electric
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Mercedes EQS SUV
Range Rover Electric
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment F
Częste pytania o to porównanie
Dlaczego Range Rover Electric ma większą baterię, a jedzie krócej niż Mercedes EQS SUV?
Range Rover Electric wozi 118,5 kWh i przejeżdża 611 km, a Mercedes EQS SUV z baterią 108 kWh — 613 km. Decyduje zużycie energii: 21,9 wobec 19,9 kWh/100 km.
Który jest mocniejszy — Mercedes EQS SUV czy Range Rover Electric?
Mocniejszy jest Range Rover Electric: 550 KM wobec 360 KM, jakie ma Mercedes EQS SUV. Różnica to 190 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Range Rover Electric: 733 l wobec 645 l w Mercedes EQS SUV. Różnica to 88 l.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze Mercedes EQS SUV: 19,9 kWh/100 km wobec 21,9 kWh/100 km w Range Rover Electric. Przy 15000 km rocznie to różnica 300 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

