Lancia Gamma vs Lynk & Co 02

Lancia Gamma wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Zasięg WLTP — Lancia Gamma 741 km, Lynk & Co 02 445 km · Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Lynk & Co 02 11 kW · Bateria — Lancia Gamma 97,2 kWh, Lynk & Co 02 66 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Lynk & Co 02

Lynk & Co 02 Long Range (MY2025) to kompaktowy SUV z napędem na tylną oś i zasięgiem WLTP 445 km.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Lynk & Co 02

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Lynk & Co 02 — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +296 km
    Lancia Gamma
    741
    Lynk & Co 02
    445
  • Bateria kWhLancia Gamma +31,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Lynk & Co 02
    66
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,9 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Lynk & Co 02
    17,1
  • Moc KMLynk & Co 02 +27 KM
    Lancia Gamma
    245
    Lynk & Co 02
    272
  • 0–100 km/h ↓ sLynk & Co 02 −2,3 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Lynk & Co 02
    5,5
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Lynk & Co 02
    180
  • Ładowanie DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Lynk & Co 02
    150
  • Ładowanie AC kWLynk & Co 02 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Lynk & Co 02
    11
  • Masa ↓ kgLynk & Co 02 −315 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Lynk & Co 02
    1820
  • Bagażnik lLancia Gamma +150 l
    Lancia Gamma
    560
    Lynk & Co 02
    410

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Lynk & Co 02

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Lynk & Co 02
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Lynk & Co 02
Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km445 kmLancia +296 km
Bateria97,2 kWh66 kWhLancia +31,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmLancia −0,9 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWLynk & Co +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%30 min 10–80%3 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min10,4 km/minLancia +6,1 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM272 KMLynk & Co +27 KM
0–100 km/h ↓7,8 s5,5 sLynk & Co −2,3 s
Prędkość maks.190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2135 kg1820 kgLynk & Co −315 kg
Bagażnik560 l410 lLancia +150 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4672 mm4460 mmLancia +212 mm
Szerokość1898 mm1845 mmLancia +53 mm
Wysokość1664 mm1573 mmLancia +91 mm
Rozstaw osi2791 mm2755 mmLancia +36 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Lynk & Co 02

Koszt na 100 km5,13
Miesięcznie64
Rocznie770

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Lynk & Co 02

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Lynk & Co 02?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 445 km, jakie podaje Lynk & Co 02. Różnica to 296 km.

Czym różni się napęd Lancia Gamma i Lynk & Co 02?

Lancia Gamma ma napęd FWD i 245 KM. Lynk & Co 02 ma RWD i 272 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 410 l w Lynk & Co 02. Różnica to 150 l.

Który ładuje się szybciej?

Lancia Gamma przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Lynk & Co 02 — do 150 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.