BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07

BYD Sealion 7 wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Ładowanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, Changan Deepal S07 92 kW · Moc — BYD Sealion 7 530 KM, Changan Deepal S07 218 KM · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Changan Deepal S07 7,9 s.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.

Changan Deepal S07

Changan Deepal S07 to SUV w segmencie D, oferujący napęd na tylną oś oraz zasięg WLTP wynoszący 475 km.

Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 czy Changan Deepal S07 — kto wygrywa w czym

BYD Sealion 7 wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBYD Sealion 7 +27 km
    BYD Sealion 7
    502
    Changan Deepal S07
    475
  • Bateria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Changan Deepal S07
    79,97
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −0,4 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Changan Deepal S07
    18,6
  • Moc KMBYD Sealion 7 +312 KM
    BYD Sealion 7
    530
    Changan Deepal S07
    218
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −3,4 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Changan Deepal S07
    7,9
  • Prędkość maks. km/hBYD Sealion 7 +35 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Changan Deepal S07
    180
  • Ładowanie DC kWBYD Sealion 7 +138 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Changan Deepal S07
    92
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BYD Sealion 7
    11
    Changan Deepal S07
    11
  • Masa ↓ kgChangan Deepal S07 −362 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Changan Deepal S07
    2073
  • Bagażnik lBYD Sealion 7 +10 l
    BYD Sealion 7
    520
    Changan Deepal S07
    510

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07
Kluczowe parametry BYD Sealion 7
Excellence AWD
Changan Deepal S07
RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP502 km475 kmBYD +27 km
Bateria91,3 kWh79,97 kWhBYD +11,3 kWh
Zużycie ↓18,2 kWh/100 km18,6 kWh/100 kmBYD −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC230 kW92 kWBYD +138 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠24 min 10–80%35 min 30–80%11 min
Zasięg na minutę ładowania14,6 km/min6,8 km/minBYD +7,8 km/min
Napięcie———
Osiągi i napęd
Moc530 KM218 KMBYD +312 KM
0–100 km/h ↓4,5 s7,9 sBYD −3,4 s
Prędkość maks.215 km/h180 km/hBYD +35 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2435 kg2073 kgChangan −362 kg
Bagażnik520 l510 lBYD +10 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Changan
Długość4830 mm4750 mmBYD +80 mm
Szerokość—1930 mm—
Wysokość—1625 mm—
Rozstaw osi2930 mm2900 mmBYD +30 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BYD Sealion 7

Koszt na 100 km5,46
Miesięcznie68
Rocznie819

Changan Deepal S07

Koszt na 100 km5,58
Miesięcznie70
Rocznie837

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BYD Sealion 7

Changan Deepal S07

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Changan Deepal S07?

Dalej jedzie BYD Sealion 7: 502 km WLTP wobec 475 km, jakie podaje Changan Deepal S07. Różnica to 27 km.

Czym różni się napęd BYD Sealion 7 i Changan Deepal S07?

BYD Sealion 7 ma napęd AWD i 530 KM. Changan Deepal S07 ma RWD i 218 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Changan Deepal S07 — jego bateria 79,97 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — BYD Sealion 7 czy Changan Deepal S07?

Mocniejszy jest BYD Sealion 7: 530 KM wobec 218 KM, jakie ma Changan Deepal S07. Różnica to 312 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.