BYD Atto 8 vs BYD Tang
BYD Atto 8 wygrywa 3 do 2
Największe różnice: 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, BYD Tang 4,9 s · Zużycie — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, BYD Tang 24 kWh/100 km · Zasięg WLTP — BYD Atto 8 653 km, BYD Tang 530 km.
BYD Atto 8
BYD Atto 8 to siedmioosobowy SUV segmentu E z baterią 115 kWh: zasięg WLTP od 602 do 653 km i moc od 462 do 775 KM.
BYD Tang
Elektryczny SUV segmentu E o wysokiej mocy jednostki napędowej.
Profil na tle rynku: BYD Atto 8 vs BYD Tang
BYD Atto 8Design
BYD TangFlagship
BYD Atto 8 czy BYD Tang — kto wygrywa w czym
BYD Atto 8 wygrywa 3 do 2
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBYD Atto 8 +123 km
- Bateria kWhBYD Atto 8 +6,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −6,4 kWh/100 km
- Moc KMBYD Tang +55 KM
- 0–100 km/h ↓ sBYD Tang −3,1 s
- Prędkość maks. km/hBrak danych
- Ładowanie DC kWBrak danych
- Ładowanie AC kWBrak danych
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lBrak danych
Dane techniczne: BYD Atto 8 vs BYD Tang
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD Atto 8Design | BYD TangFlagship | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 653 km | 530 km | BYD +123 km |
| Bateria | 115 kWh | 108,8 kWh | BYD +6,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 17,6 kWh/100 km | 24 kWh/100 km | BYD −6,4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | — | 170 kW | — |
| Ładowanie AC | — | 11 kW | — |
| Ładowanie 10–80% ↓ | — | 46 min | — |
| Zasięg na minutę ładowania | — | 8,1 km/min | — |
| Napięcie | — | 400 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 462 KM | 517 KM | BYD +55 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 4,9 s | BYD −3,1 s |
| Prędkość maks. | — | 190 km/h | — |
| Napęd | RWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 2630 kg | — |
| Bagażnik | — | 235 l | — |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko BYD |
| Długość | 5040 mm | 4970 mm | BYD +70 mm |
| Szerokość | 1996 mm | 1955 mm | BYD +41 mm |
| Wysokość | 1760 mm | 1745 mm | BYD +15 mm |
| Rozstaw osi | — | 2820 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Atto 8
BYD Tang
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Atto 8 czy BYD Tang?
Dalej jedzie BYD Atto 8: 653 km WLTP wobec 530 km, jakie podaje BYD Tang. Różnica to 123 km.
Czym różni się napęd BYD Atto 8 i BYD Tang?
BYD Atto 8 ma napęd RWD i 462 KM. BYD Tang ma AWD i 517 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko BYD Tang — jego bateria 108,8 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Atto 8 z baterią 115 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze BYD Atto 8: 17,6 kWh/100 km wobec 24 kWh/100 km w BYD Tang. Przy 15000 km rocznie to różnica 960 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




