BYD Atto 8 vs Xpeng G9L
BYD Atto 8 wygrywa 4 do 1
Największe różnice: Moc — BYD Atto 8 462 KM, Xpeng G9L 367 KM · Zużycie — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, Xpeng G9L 21,1 kWh/100 km · 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, Xpeng G9L 7 s.
BYD Atto 8
BYD Atto 8 to siedmioosobowy SUV segmentu E z baterią 115 kWh: zasięg WLTP od 602 do 653 km i moc od 462 do 775 KM.
Xpeng G9L
Xpeng G9L to siedmiomiejscowy SUV z segmentu E: bateria 110 kWh, zasięg WLTP do 591 km i ładowanie DC 540 kW.
Profil na tle rynku: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L
BYD Atto 8Design
Xpeng G9LRWD Long Range
BYD Atto 8 czy Xpeng G9L — kto wygrywa w czym
BYD Atto 8 wygrywa 4 do 1
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBYD Atto 8 +62 km
- Bateria kWhBYD Atto 8 +5 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −3,5 kWh/100 km
- Moc KMBYD Atto 8 +95 KM
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −1 s
- Prędkość maks. km/hBrak danych
- Ładowanie DC kWBrak danych
- Ładowanie AC kWBrak danych
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lBrak danych
Dane techniczne: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD Atto 8Design | Xpeng G9LRWD Long Range | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 653 km | 591 km | BYD +62 km |
| Bateria | 115 kWh | 110 kWh | BYD +5 kWh |
| Zużycie ↓ | 17,6 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | BYD −3,5 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | — | 540 kW | — |
| Ładowanie AC | — | 11 kW | — |
| Ładowanie 10–80% ↓ | — | 12 min | — |
| Zasięg na minutę ładowania | — | 34,5 km/min | — |
| Napięcie | — | 800 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 462 KM | 367 KM | BYD +95 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 7 s | Xpeng −1 s |
| Prędkość maks. | — | 200 km/h | — |
| Napęd | RWD | RWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 2700 kg | — |
| Bagażnik | — | 935 l | — |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Xpeng |
| Długość | 5040 mm | 5120 mm | Xpeng +80 mm |
| Szerokość | 1996 mm | 1999 mm | Xpeng +3 mm |
| Wysokość | 1760 mm | 1788 mm | Xpeng +28 mm |
| Rozstaw osi | — | 3100 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Atto 8
Xpeng G9L
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Atto 8 czy Xpeng G9L?
Dalej jedzie BYD Atto 8: 653 km WLTP wobec 591 km, jakie podaje Xpeng G9L. Różnica to 62 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Xpeng G9L — jego bateria 110 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Atto 8 z baterią 115 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze BYD Atto 8: 17,6 kWh/100 km wobec 21,1 kWh/100 km w Xpeng G9L. Przy 15000 km rocznie to różnica 525 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



