BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

BMW iX5 wygrywa 9 do 2

Największe różnice: Moc — BMW iX5 578 KM, Hyundai Ioniq 9 218 KM · Ładowanie AC — BMW iX5 22 kW, Hyundai Ioniq 9 10,5 kW · 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, Hyundai Ioniq 9 9,4 s.

BMW iX5

BMW iX5 to elektryczny SUV segmentu E z napędem AWD: 578 KM, do 845 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 460 kW.

Hyundai Ioniq 9

Hyundai Ioniq 9 to elektryczny SUV w segmencie E, oferujący pojemność bagażnika 338 l oraz trzy warianty napędu o mocy od 218 KM do 428 KM.

Profil na tle rynku: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX5 czy Hyundai Ioniq 9 — kto wygrywa w czym

BMW iX5 wygrywa 9 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX5 +225 km
    BMW iX5
    845
    Hyundai Ioniq 9
    620
  • Bateria kWhBMW iX5 +30,7 kWh
    BMW iX5
    141
    Hyundai Ioniq 9
    110,3
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −2,8 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Hyundai Ioniq 9
    17,3
  • Moc KMBMW iX5 +360 KM
    BMW iX5
    578
    Hyundai Ioniq 9
    218
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −4,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Hyundai Ioniq 9
    9,4
  • Prędkość maks. km/hBMW iX5 +20 km/h
    BMW iX5
    210
    Hyundai Ioniq 9
    190
  • Ładowanie DC kWBMW iX5 +227 kW
    BMW iX5
    460
    Hyundai Ioniq 9
    233
  • Ładowanie AC kWBMW iX5 +11,5 kW
    BMW iX5
    22
    Hyundai Ioniq 9
    10,5
  • Ładowanie ↓ minBMW iX5 −1 min
    BMW iX5
    23
    Hyundai Ioniq 9
    24
  • Masa ↓ kgHyundai Ioniq 9 −355 kg
    BMW iX5
    2825
    Hyundai Ioniq 9
    2470
  • Bagażnik lBMW iX5 +317 l
    BMW iX5
    655
    Hyundai Ioniq 9
    338

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9
Kluczowe parametry BMW iX5
60 xDrive
Hyundai Ioniq 9
Long Range RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP845 km620 kmBMW +225 km
Bateria141 kWh110,3 kWhBMW +30,7 kWh
Zużycie ↓20,1 kWh/100 km17,3 kWh/100 kmHyundai −2,8 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC460 kW233 kWBMW +227 kW
Ładowanie AC22 kW10,5 kWBMW +11,5 kW
Ładowanie 10–80% ↓23 min24 minBMW −1 min
Zasięg na minutę ładowania25,7 km/min18,1 km/minBMW +7,6 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc578 KM218 KMBMW +360 KM
0–100 km/h ↓4,6 s9,4 sBMW −4,8 s
Prędkość maks.210 km/h190 km/hBMW +20 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2825 kg2470 kgHyundai −355 kg
Bagażnik655 l338 lBMW +317 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Hyundai
Długość4994 mm5060 mmHyundai +66 mm
Szerokość2000 mm1980 mmBMW +20 mm
Wysokość1748 mm1790 mmHyundai +42 mm
Rozstaw osi3035 mm3130 mmHyundai +95 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX5

Koszt na 100 km6,03
Miesięcznie75
Rocznie905

Hyundai Ioniq 9

Koszt na 100 km5,19
Miesięcznie65
Rocznie779

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX5

Hyundai Ioniq 9

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX5 czy Hyundai Ioniq 9?

Dalej jedzie BMW iX5: 845 km WLTP wobec 620 km, jakie podaje Hyundai Ioniq 9. Różnica to 225 km.

Czym różni się napęd BMW iX5 i Hyundai Ioniq 9?

BMW iX5 ma napęd AWD i 578 KM. Hyundai Ioniq 9 ma RWD i 218 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Hyundai Ioniq 9 — jego bateria 110,3 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BMW iX5 z baterią 141 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — BMW iX5 czy Hyundai Ioniq 9?

Mocniejszy jest BMW iX5: 578 KM wobec 218 KM, jakie ma Hyundai Ioniq 9. Różnica to 360 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.