BMW iX4 vs Peugeot e-5008

BMW iX4 wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, Peugeot e-5008 160 kW · Moc — BMW iX4 469 KM, Peugeot e-5008 231 KM · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Peugeot e-5008 9,6 s.

BMW iX4

BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.

Peugeot e-5008

Peugeot e-5008 to siedmiomiejscowy SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 476 do 669 km, moc od 214 do 325 KM.

Profil na tle rynku: BMW iX4 vs Peugeot e-5008

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX4 czy Peugeot e-5008 — kto wygrywa w czym

BMW iX4 wygrywa 7 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX4 +159 km
    BMW iX4
    828
    Peugeot e-5008
    669
  • Bateria kWhBMW iX4 +11,8 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Peugeot e-5008
    96,9
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Peugeot e-5008
    18,1
  • Moc KMBMW iX4 +238 KM
    BMW iX4
    469
    Peugeot e-5008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
    BMW iX4
    4,9
    Peugeot e-5008
    9,6
  • Prędkość maks. km/hBMW iX4 +40 km/h
    BMW iX4
    210
    Peugeot e-5008
    170
  • Ładowanie DC kWBMW iX4 +240 kW
    BMW iX4
    400
    Peugeot e-5008
    160
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BMW iX4
    11
    Peugeot e-5008
    11
  • Masa ↓ kgPeugeot e-5008 −64 kg
    BMW iX4
    2305
    Peugeot e-5008
    2241
  • Bagażnik lPeugeot e-5008 +258 l
    BMW iX4
    490
    Peugeot e-5008
    748

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX4 vs Peugeot e-5008

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX4 vs Peugeot e-5008
Kluczowe parametry BMW iX4
50 xDrive
Peugeot e-5008
230 Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP828 km669 kmBMW +159 km
Bateria108,7 kWh96,9 kWhBMW +11,8 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km18,1 kWh/100 kmBMW −2,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW160 kWBMW +240 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠21 min 10–80%27 min 20–80%6 min
Zasięg na minutę ładowania27,6 km/min14,9 km/minBMW +12,7 km/min
Napięcie800 V400 VBMW +400 V
Osiągi i napęd
Moc469 KM231 KMBMW +238 KM
0–100 km/h ↓4,9 s9,6 sBMW −4,7 s
Prędkość maks.210 km/h170 km/hBMW +40 km/h
NapędAWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2305 kg2241 kgPeugeot −64 kg
Bagażnik490 l748 lPeugeot +258 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4782 mm4791 mmPeugeot +9 mm
Szerokość1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Wysokość1595 mm1690 mmPeugeot +95 mm
Rozstaw osi2897 mm2900 mmPeugeot +3 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX4

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Peugeot e-5008

Koszt na 100 km5,43
Miesięcznie68
Rocznie815

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX4

Peugeot e-5008

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy Peugeot e-5008?

Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 669 km, jakie podaje Peugeot e-5008. Różnica to 159 km.

Czym różni się napęd BMW iX4 i Peugeot e-5008?

BMW iX4 ma napęd AWD i 469 KM. Peugeot e-5008 ma FWD i 231 KM.

Który jest mocniejszy — BMW iX4 czy Peugeot e-5008?

Mocniejszy jest BMW iX4: 469 KM wobec 231 KM, jakie ma Peugeot e-5008. Różnica to 238 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Peugeot e-5008: 748 l wobec 490 l w BMW iX4. Różnica to 258 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.