Audi Q4 e-tron vs Lancia Gamma

Audi Q4 e-tron wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — Audi Q4 e-tron 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Zasięg WLTP — Audi Q4 e-tron 563 km, Lancia Gamma 741 km · Bateria — Audi Q4 e-tron 77 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh.

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron to SUV z segmentu C, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 440 do 563 km, moc od 204 do 340 KM.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Profil na tle rynku: Audi Q4 e-tron vs Lancia Gamma

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Audi Q4 e-tron czy Lancia Gamma — kto wygrywa w czym

Audi Q4 e-tron wygrywa 5 do 4

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +178 km
    Audi Q4 e-tron
    563
    Lancia Gamma
    741
  • Bateria kWhLancia Gamma +20,2 kWh
    Audi Q4 e-tron
    77
    Lancia Gamma
    97,2
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmAudi Q4 e-tron −2,5 kWh/100 km
    Audi Q4 e-tron
    13,7
    Lancia Gamma
    16,2
  • Moc KMAudi Q4 e-tron +41 KM
    Audi Q4 e-tron
    286
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 e-tron −1,2 s
    Audi Q4 e-tron
    6,6
    Lancia Gamma
    7,8
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
    Audi Q4 e-tron
    180
    Lancia Gamma
    190
  • Ładowanie DC kWAudi Q4 e-tron +5 kW
    Audi Q4 e-tron
    165
    Lancia Gamma
    160
  • Ładowanie AC kWAudi Q4 e-tron +4 kW
    Audi Q4 e-tron
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Audi Q4 e-tron
    —
    Lancia Gamma
    27
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Audi Q4 e-tron
    —
    Lancia Gamma
    2135
  • Bagażnik lLancia Gamma +45 l
    Audi Q4 e-tron
    515
    Lancia Gamma
    560

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Audi Q4 e-tron vs Lancia Gamma

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Audi Q4 e-tron vs Lancia Gamma
Kluczowe parametry Audi Q4 e-tron
e-tron performance
Lancia Gamma
Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP563 km741 kmLancia +178 km
Bateria77 kWh97,2 kWhLancia +20,2 kWh
Zużycie ↓13,7 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmAudi −2,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC165 kW160 kWAudi +5 kW
Ładowanie AC11 kW7 kWAudi +4 kW
Ładowanie 20–80% ↓—27 min—
Zasięg na minutę ładowania—16,5 km/min—
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc286 KM245 KMAudi +41 KM
0–100 km/h ↓6,6 s7,8 sAudi −1,2 s
Prędkość maks.180 km/h190 km/hLancia +10 km/h
NapędRWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓—2135 kg—
Bagażnik515 l560 lLancia +45 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Lancia
Długość—4672 mm—
Szerokość—1898 mm—
Wysokość—1664 mm—
Rozstaw osi—2791 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Audi Q4 e-tron

Koszt na 100 km4,11
Miesięcznie51
Rocznie616

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Audi Q4 e-tron

Lancia Gamma

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Audi Q4 e-tron czy Lancia Gamma?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 563 km, jakie podaje Audi Q4 e-tron. Różnica to 178 km.

Czym różni się napęd Audi Q4 e-tron i Lancia Gamma?

Audi Q4 e-tron ma napęd RWD i 286 KM. Lancia Gamma ma FWD i 245 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Lancia Gamma — jego bateria 97,2 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Audi Q4 e-tron z baterią 77 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Audi Q4 e-tron przyjmuje do 165 kW mocy stałoprądowej, Lancia Gamma — do 160 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.