Audi Q4 e-tron vs Volvo EC40

Audi Q4 e-tron wygrywa 4 do 3

Największe różnice: Bagażnik — Audi Q4 e-tron 515 l, Volvo EC40 404 l · Ładowanie DC — Audi Q4 e-tron 165 kW, Volvo EC40 200 kW · Zużycie — Audi Q4 e-tron 13,7 kWh/100 km, Volvo EC40 16,2 kWh/100 km.

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron to SUV z segmentu C, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 440 do 563 km, moc od 204 do 340 KM.

Volvo EC40

Volvo EC40 (do 2024 roku C40) to elektryczny crossover z segmentu C z napędem na jedną lub obie osie i zasięgiem WLTP do 583 km.

Profil na tle rynku: Audi Q4 e-tron vs Volvo EC40

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Audi Q4 e-tron czy Volvo EC40 — kto wygrywa w czym

Audi Q4 e-tron wygrywa 4 do 3

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmVolvo EC40 +20 km
    Audi Q4 e-tron
    563
    Volvo EC40
    583
  • Bateria kWhVolvo EC40 +5 kWh
    Audi Q4 e-tron
    77
    Volvo EC40
    82
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmAudi Q4 e-tron −2,5 kWh/100 km
    Audi Q4 e-tron
    13,7
    Volvo EC40
    16,2
  • Moc KMAudi Q4 e-tron +34 KM
    Audi Q4 e-tron
    286
    Volvo EC40
    252
  • 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 e-tron −0,7 s
    Audi Q4 e-tron
    6,6
    Volvo EC40
    7,3
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Audi Q4 e-tron
    180
    Volvo EC40
    180
  • Ładowanie DC kWVolvo EC40 +35 kW
    Audi Q4 e-tron
    165
    Volvo EC40
    200
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Audi Q4 e-tron
    11
    Volvo EC40
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Audi Q4 e-tron
    —
    Volvo EC40
    28
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Audi Q4 e-tron
    —
    Volvo EC40
    2020
  • Bagażnik lAudi Q4 e-tron +111 l
    Audi Q4 e-tron
    515
    Volvo EC40
    404

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Audi Q4 e-tron vs Volvo EC40

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Audi Q4 e-tron vs Volvo EC40
Kluczowe parametry Audi Q4 e-tron
e-tron performance
Volvo EC40
Single Motor Extended Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP563 km583 kmVolvo +20 km
Bateria77 kWh82 kWhVolvo +5 kWh
Zużycie ↓13,7 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmAudi −2,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC165 kW200 kWVolvo +35 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓—28 min—
Zasięg na minutę ładowania—14,6 km/min—
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc286 KM252 KMAudi +34 KM
0–100 km/h ↓6,6 s7,3 sAudi −0,7 s
Prędkość maks.180 km/h180 km/hBez różnicy
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓—2020 kg—
Bagażnik515 l404 lAudi +111 l
Długość—4440 mm—
Szerokość—1873 mm—
Wysokość—1591 mm—
Rozstaw osi—2702 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Audi Q4 e-tron

Koszt na 100 km4,11
Miesięcznie51
Rocznie616

Volvo EC40

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Audi Q4 e-tron

Volvo EC40

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Audi Q4 e-tron czy Volvo EC40?

Dalej jedzie Volvo EC40: 583 km WLTP wobec 563 km, jakie podaje Audi Q4 e-tron. Różnica to 20 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Audi Q4 e-tron: 515 l wobec 404 l w Volvo EC40. Różnica to 111 l.

Który ładuje się szybciej?

Audi Q4 e-tron przyjmuje do 165 kW mocy stałoprądowej, Volvo EC40 — do 200 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Audi Q4 e-tron: 13,7 kWh/100 km wobec 16,2 kWh/100 km w Volvo EC40. Przy 15000 km rocznie to różnica 375 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.