Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic

Renault Megane E-Tech wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Bateria — Renault Megane E-Tech 67 kWh, Renault Scenic 89 kWh · Zasięg WLTP — Renault Megane E-Tech 500 km, Renault Scenic 642 km · Bagażnik — Renault Megane E-Tech 440 l, Renault Scenic 545 l.

Renault Megane E-Tech

Elektryczny crossover segmentu C, oferujący zasięg do 500 km oraz szybkie ładowanie DC.

Renault Scenic

Elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty baterii o zasięgu do 642 km WLTP.

Profil na tle rynku: Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Renault Megane E-Tech czy Renault Scenic — kto wygrywa w czym

Renault Megane E-Tech wygrywa 5 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmRenault Scenic +142 km
    Renault Megane E-Tech
    500
    Renault Scenic
    642
  • Bateria kWhRenault Scenic +22 kWh
    Renault Megane E-Tech
    67
    Renault Scenic
    89
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault Megane E-Tech −1,1 kWh/100 km
    Renault Megane E-Tech
    15,7
    Renault Scenic
    16,8
  • Moc KMBez różnicy
    Renault Megane E-Tech
    218
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Megane E-Tech −0,3 s
    Renault Megane E-Tech
    7,6
    Renault Scenic
    7,9
  • Prędkość maks. km/hRenault Scenic +10 km/h
    Renault Megane E-Tech
    160
    Renault Scenic
    170
  • Ładowanie DC kWRenault Megane E-Tech +15 kW
    Renault Megane E-Tech
    165
    Renault Scenic
    150
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Renault Megane E-Tech
    11
    Renault Scenic
    11
  • Ładowanie ↓ minRenault Megane E-Tech −4 min
    Renault Megane E-Tech
    24
    Renault Scenic
    28
  • Masa ↓ kgRenault Megane E-Tech −139 kg
    Renault Megane E-Tech
    1772
    Renault Scenic
    1911
  • Bagażnik lRenault Scenic +105 l
    Renault Megane E-Tech
    440
    Renault Scenic
    545

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic
Kluczowe parametry Renault Megane E-Tech
Comfort Range 67 kWh
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP500 km642 kmRenault +142 km
Bateria67 kWh89 kWhRenault +22 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmRenault −1,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC165 kW150 kWRenault +15 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 15–80% ↓24 min28 minRenault −4 min
Zasięg na minutę ładowania13,5 km/min14,9 km/minRenault +1,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc218 KM218 KMBez różnicy
0–100 km/h ↓7,6 s7,9 sRenault −0,3 s
Prędkość maks.160 km/h170 km/hRenault +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1772 kg1911 kgRenault −139 kg
Bagażnik440 l545 lRenault +105 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4200 mm4470 mmRenault +270 mm
Szerokość1768 mm1864 mmRenault +96 mm
Wysokość1522 mm1571 mmRenault +49 mm
Rozstaw osi2685 mm2785 mmRenault +100 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Renault Megane E-Tech

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Renault Scenic

Koszt na 100 km5,04
Miesięcznie63
Rocznie756

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Renault Megane E-Tech

Renault Scenic

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Renault Megane E-Tech czy Renault Scenic?

Dalej jedzie Renault Scenic: 642 km WLTP wobec 500 km, jakie podaje Renault Megane E-Tech. Różnica to 142 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Renault Scenic: 545 l wobec 440 l w Renault Megane E-Tech. Różnica to 105 l.

Który ładuje się szybciej?

Renault Megane E-Tech przyjmuje do 165 kW mocy stałoprądowej, Renault Scenic — do 150 kW. Ładowanie od 15 do 80% zajmuje odpowiednio 24 i 28 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Renault Megane E-Tech: 15,7 kWh/100 km wobec 16,8 kWh/100 km w Renault Scenic. Przy 15000 km rocznie to różnica 165 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.