Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Zeekr X wygrywa 6 do 3
Największe różnice: Moc — Renault 4 E-Tech 150 KM, Zeekr X 496 KM · 0–100 km/h — Renault 4 E-Tech 8,2 s, Zeekr X 3,7 s · Ładowanie DC — Renault 4 E-Tech 100 kW, Zeekr X 150 kW.
Renault 4 E-Tech
Renault 4 E-Tech to elektryczny SUV w segmencie B, oferujący dwa warianty napędu o różnej pojemności baterii i mocy.
Zeekr X
Zeekr X to SUV z segmentu B w trzech wariantach: zasięg WLTP od 330 do 415 km, moc od 272 do 496 KM.
Profil na tle rynku: Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Renault 4 E-TechComfort Range 150
Zeekr XPrivilege AWD
Renault 4 E-Tech czy Zeekr X — kto wygrywa w czym
Zeekr X wygrywa 6 do 3
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmZeekr X +6 km
- Bateria kWhZeekr X +17 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault 4 E-Tech −1,7 kWh/100 km
- Moc KMZeekr X +346 KM
- 0–100 km/h ↓ sZeekr X −4,5 s
- Prędkość maks. km/hZeekr X +40 km/h
- Ładowanie DC kWZeekr X +50 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgRenault 4 E-Tech −431 kg
- Bagażnik lRenault 4 E-Tech +16 l
Dane techniczne: Renault 4 E-Tech vs Zeekr X
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Renault 4 E-TechComfort Range 150 | Zeekr XPrivilege AWD | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 409 km | 415 km | Zeekr +6 km |
| Bateria | 52 kWh | 69 kWh | Zeekr +17 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,1 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −1,7 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 100 kW | 150 kW | Zeekr +50 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 30 min 15–80% | 30 min 10–80% | Bez różnicy |
| Zasięg na minutę ładowania | 8,9 km/min | 9,7 km/min | Zeekr +0,8 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 150 KM | 496 KM | Zeekr +346 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8,2 s | 3,7 s | Zeekr −4,5 s |
| Prędkość maks. | 150 km/h | 190 km/h | Zeekr +40 km/h |
| Napęd | FWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1529 kg | 1960 kg | Renault −431 kg |
| Bagażnik | 420 l | 404 l | Renault +16 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4140 mm | 4432 mm | Zeekr +292 mm |
| Szerokość | 1810 mm | 1836 mm | Zeekr +26 mm |
| Wysokość | 1570 mm | 1566 mm | Renault +4 mm |
| Rozstaw osi | 2620 mm | 2750 mm | Zeekr +130 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Renault 4 E-Tech
Zeekr X
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Renault 4 E-Tech
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment B
Częste pytania o to porównanie
Czym różni się napęd Renault 4 E-Tech i Zeekr X?
Renault 4 E-Tech ma napęd FWD i 150 KM. Zeekr X ma AWD i 496 KM.
Który jest mocniejszy — Renault 4 E-Tech czy Zeekr X?
Mocniejszy jest Zeekr X: 496 KM wobec 150 KM, jakie ma Renault 4 E-Tech. Różnica to 346 KM.
Który ładuje się szybciej?
Renault 4 E-Tech przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Zeekr X — do 150 kW.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze Renault 4 E-Tech: 15,1 kWh/100 km wobec 16,8 kWh/100 km w Zeekr X. Przy 15000 km rocznie to różnica 255 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




