Leapmotor B10 vs Omoda E5

Leapmotor B10 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie 30–80% — Leapmotor B10 18 min, Omoda E5 28 min · Bagażnik — Leapmotor B10 430 l, Omoda E5 300 l · Ładowanie DC — Leapmotor B10 168 kW, Omoda E5 130 kW.

Leapmotor B10

Leapmotor B10 to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD: 218 KM, do 434 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 168 kW.

Omoda E5

Omoda E5 to SUV segmentu C wyposażony w napęd na przednią oś i baterię o pojemności 61 kWh.

Profil na tle rynku: Leapmotor B10 vs Omoda E5

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Leapmotor B10 czy Omoda E5 — kto wygrywa w czym

Leapmotor B10 wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLeapmotor B10 +4 km
    Leapmotor B10
    434
    Omoda E5
    430
  • Bateria kWhLeapmotor B10 +6,1 kWh
    Leapmotor B10
    67,1
    Omoda E5
    61
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmOmoda E5 −1,8 kWh/100 km
    Leapmotor B10
    17,3
    Omoda E5
    15,5
  • Moc KMLeapmotor B10 +7 KM
    Leapmotor B10
    218
    Omoda E5
    211
  • 0–100 km/h ↓ sOmoda E5 −0,4 s
    Leapmotor B10
    8
    Omoda E5
    7,6
  • Prędkość maks. km/hOmoda E5 +1 km/h
    Leapmotor B10
    170
    Omoda E5
    171
  • Ładowanie DC kWLeapmotor B10 +38 kW
    Leapmotor B10
    168
    Omoda E5
    130
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Leapmotor B10
    11
    Omoda E5
    11
  • Ładowanie ↓ minLeapmotor B10 −10 min
    Leapmotor B10
    18
    Omoda E5
    28
  • Masa ↓ kgOmoda E5 −135 kg
    Leapmotor B10
    1845
    Omoda E5
    1710
  • Bagażnik lLeapmotor B10 +130 l
    Leapmotor B10
    430
    Omoda E5
    300

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Leapmotor B10 vs Omoda E5

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Leapmotor B10 vs Omoda E5
Kluczowe parametry Leapmotor B10
Long Range
Omoda E5
E5
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP434 km430 kmLeapmotor +4 km
Bateria67,1 kWh61 kWhLeapmotor +6,1 kWh
Zużycie ↓17,3 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmOmoda −1,8 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC168 kW130 kWLeapmotor +38 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 30–80% ↓18 min28 minLeapmotor −10 min
Zasięg na minutę ładowania12,1 km/min7,7 km/minLeapmotor +4,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc218 KM211 KMLeapmotor +7 KM
0–100 km/h ↓8 s7,6 sOmoda −0,4 s
Prędkość maks.170 km/h171 km/hOmoda +1 km/h
NapędRWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1845 kg1710 kgOmoda −135 kg
Bagażnik430 l300 lLeapmotor +130 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4515 mm4424 mmLeapmotor +91 mm
Szerokość1885 mm1830 mmLeapmotor +55 mm
Wysokość1655 mm1588 mmLeapmotor +67 mm
Rozstaw osi2735 mm2630 mmLeapmotor +105 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Leapmotor B10

Koszt na 100 km5,19
Miesięcznie65
Rocznie779

Omoda E5

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Leapmotor B10

Omoda E5

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Czym różni się napęd Leapmotor B10 i Omoda E5?

Leapmotor B10 ma napęd RWD i 218 KM. Omoda E5 ma FWD i 211 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Leapmotor B10: 430 l wobec 300 l w Omoda E5. Różnica to 130 l.

Który ładuje się szybciej?

Leapmotor B10 przyjmuje do 168 kW mocy stałoprądowej, Omoda E5 — do 130 kW. Ładowanie od 30 do 80% zajmuje odpowiednio 18 i 28 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Omoda E5: 15,5 kWh/100 km wobec 17,3 kWh/100 km w Leapmotor B10. Przy 15000 km rocznie to różnica 270 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.