Lancia Gamma vs Volvo EX40

Remis 5 do 5

Największe różnice: Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Volvo EX40 11 kW · Bagażnik — Lancia Gamma 560 l, Volvo EX40 410 l · Zasięg WLTP — Lancia Gamma 741 km, Volvo EX40 574 km.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Volvo EX40

Volvo EX40 to crossover w segmencie C dostępny w czterech wariantach napędu, oferujący zasięg do 574 km oraz przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,6 s.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Volvo EX40

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Volvo EX40 — kto wygrywa w czym

Remis 5 do 5

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +167 km
    Lancia Gamma
    741
    Volvo EX40
    574
  • Bateria kWhLancia Gamma +15,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Volvo EX40
    82
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,4 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Volvo EX40
    16,6
  • Moc KMVolvo EX40 +7 KM
    Lancia Gamma
    245
    Volvo EX40
    252
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX40 −0,5 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Volvo EX40
    7,3
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Volvo EX40
    180
  • Ładowanie DC kWVolvo EX40 +40 kW
    Lancia Gamma
    160
    Volvo EX40
    200
  • Ładowanie AC kWVolvo EX40 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Volvo EX40
    11
  • Masa ↓ kgVolvo EX40 −135 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Volvo EX40
    2000
  • Bagażnik lLancia Gamma +150 l
    Lancia Gamma
    560
    Volvo EX40
    410

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Volvo EX40

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Volvo EX40
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Volvo EX40
Single Motor Extended Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km574 kmLancia +167 km
Bateria97,2 kWh82 kWhLancia +15,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km16,6 kWh/100 kmLancia −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW200 kWVolvo +40 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWVolvo +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min14,3 km/minLancia +2,2 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM252 KMVolvo +7 KM
0–100 km/h ↓7,8 s7,3 sVolvo −0,5 s
Prędkość maks.190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2135 kg2000 kgVolvo −135 kg
Bagażnik560 l410 lLancia +150 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Lancia
Długość4672 mm4440 mmLancia +232 mm
Szerokość1898 mm1873 mmLancia +25 mm
Wysokość1664 mm1647 mmLancia +17 mm
Rozstaw osi2791 mm2702 mmLancia +89 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Volvo EX40

Koszt na 100 km4,98
Miesięcznie62
Rocznie747

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Volvo EX40

Inne porównania w tej klasie: Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Volvo EX40?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 574 km, jakie podaje Volvo EX40. Różnica to 167 km.

Czym różni się napęd Lancia Gamma i Volvo EX40?

Lancia Gamma ma napęd FWD i 245 KM. Volvo EX40 ma RWD i 252 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Lancia Gamma — jego bateria 97,2 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Volvo EX40 z baterią 82 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 410 l w Volvo EX40. Różnica to 150 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.