Lancia Gamma vs Mercedes GLA EQ

Mercedes GLA EQ wygrywa 7 do 3

Największe różnice: Ładowanie DC — Lancia Gamma 160 kW, Mercedes GLA EQ 320 kW · Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Mercedes GLA EQ 11 kW · Bagażnik — Lancia Gamma 560 l, Mercedes GLA EQ 410 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Mercedes GLA EQ

Mercedes GLA EQ to elektryczny SUV w segmencie C, oferujący trzy różne konfiguracje napędu i pojemności baterii.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Mercedes GLA EQ

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Mercedes GLA EQ — kto wygrywa w czym

Mercedes GLA EQ wygrywa 7 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +84 km
    Lancia Gamma
    741
    Mercedes GLA EQ
    657
  • Bateria kWhLancia Gamma +12,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Mercedes GLA EQ
    85
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −1,1 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Mercedes GLA EQ
    15,1
  • Moc KMMercedes GLA EQ +27 KM
    Lancia Gamma
    245
    Mercedes GLA EQ
    272
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLA EQ −0,5 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Mercedes GLA EQ
    7,3
  • Prędkość maks. km/hMercedes GLA EQ +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Mercedes GLA EQ
    210
  • Ładowanie DC kWMercedes GLA EQ +160 kW
    Lancia Gamma
    160
    Mercedes GLA EQ
    320
  • Ładowanie AC kWMercedes GLA EQ +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Mercedes GLA EQ
    11
  • Masa ↓ kgMercedes GLA EQ −55 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Mercedes GLA EQ
    2080
  • Bagażnik lLancia Gamma +150 l
    Lancia Gamma
    560
    Mercedes GLA EQ
    410

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Mercedes GLA EQ

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Mercedes GLA EQ
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Mercedes GLA EQ
250+
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km657 kmLancia +84 km
Bateria97,2 kWh85 kWhLancia +12,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km15,1 kWh/100 kmMercedes −1,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW320 kWMercedes +160 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWMercedes +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%22 min 10–80%5 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min20,9 km/minMercedes +4,4 km/min
Napięcie400 V800 VMercedes +400 V
Osiągi i napęd
Moc245 KM272 KMMercedes +27 KM
0–100 km/h ↓7,8 s7,3 sMercedes −0,5 s
Prędkość maks.190 km/h210 km/hMercedes +20 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2135 kg2080 kgMercedes −55 kg
Bagażnik560 l410 lLancia +150 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Lancia
Długość4672 mm4565 mmLancia +107 mm
Szerokość1898 mm1873 mmLancia +25 mm
Wysokość1664 mm1604 mmLancia +60 mm
Rozstaw osi2791 mm2790 mmLancia +1 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Mercedes GLA EQ

Koszt na 100 km4,53
Miesięcznie57
Rocznie679

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Mercedes GLA EQ

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Mercedes GLA EQ?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 657 km, jakie podaje Mercedes GLA EQ. Różnica to 84 km.

Czym różni się napęd Lancia Gamma i Mercedes GLA EQ?

Lancia Gamma ma napęd FWD i 245 KM. Mercedes GLA EQ ma RWD i 272 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Lancia Gamma — jego bateria 97,2 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mercedes GLA EQ z baterią 85 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 410 l w Mercedes GLA EQ. Różnica to 150 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.