Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ wygrywa 6 do 3
Największe różnice: Ładowanie DC — Mercedes GLA EQ 320 kW, Opel Grandland Electric 160 kW · Bagażnik — Mercedes GLA EQ 410 l, Opel Grandland Electric 550 l · Prędkość maks. — Mercedes GLA EQ 210 km/h, Opel Grandland Electric 170 km/h.
Mercedes GLA EQ
Mercedes GLA EQ to elektryczny SUV w segmencie C, oferujący trzy różne konfiguracje napędu i pojemności baterii.
Opel Grandland Electric
Opel Grandland Electric to SUV w segmencie C oferujący dwa różne zestawy napędowe z różną pojemnością baterii i charakterystyką osiągów.
Profil na tle rynku: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ250+
Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh)
Mercedes GLA EQ czy Opel Grandland Electric — kto wygrywa w czym
Mercedes GLA EQ wygrywa 6 do 3
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmOpel Grandland Electric +37 km
- Bateria kWhOpel Grandland Electric +11,9 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −3,5 kWh/100 km
- Moc KMMercedes GLA EQ +41 KM
- 0–100 km/h ↓ sMercedes GLA EQ −1,5 s
- Prędkość maks. km/hMercedes GLA EQ +40 km/h
- Ładowanie DC kWMercedes GLA EQ +160 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgMercedes GLA EQ −100 kg
- Bagażnik lOpel Grandland Electric +140 l
Dane techniczne: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Mercedes GLA EQ250+ | Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh) | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 657 km | 694 km | Opel +37 km |
| Bateria | 85 kWh | 96,9 kWh | Opel +11,9 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,1 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | Mercedes −3,5 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 320 kW | 160 kW | Mercedes +160 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 22 min 10–80% | 27 min 20–80% | 5 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 20,9 km/min | 15,4 km/min | Mercedes +5,5 km/min |
| Napięcie | 800 V | 400 V | Mercedes +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 272 KM | 231 KM | Mercedes +41 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,3 s | 8,8 s | Mercedes −1,5 s |
| Prędkość maks. | 210 km/h | 170 km/h | Mercedes +40 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2080 kg | 2180 kg | Mercedes −100 kg |
| Bagażnik | 410 l | 550 l | Opel +140 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Opel |
| Długość | 4565 mm | 4650 mm | Opel +85 mm |
| Szerokość | 1873 mm | 1934 mm | Opel +61 mm |
| Wysokość | 1604 mm | 1665 mm | Opel +61 mm |
| Rozstaw osi | 2790 mm | 2784 mm | Mercedes +6 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Mercedes GLA EQ czy Opel Grandland Electric?
Dalej jedzie Opel Grandland Electric: 694 km WLTP wobec 657 km, jakie podaje Mercedes GLA EQ. Różnica to 37 km.
Czym różni się napęd Mercedes GLA EQ i Opel Grandland Electric?
Mercedes GLA EQ ma napęd RWD i 272 KM. Opel Grandland Electric ma FWD i 231 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Opel Grandland Electric — jego bateria 96,9 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mercedes GLA EQ z baterią 85 kWh tej funkcji nie ma.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Opel Grandland Electric: 550 l wobec 410 l w Mercedes GLA EQ. Różnica to 140 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



