Audi Q4 Sportback e-tron vs Opel Grandland Electric
Audi Q4 Sportback e-tron wygrywa 5 do 3
Największe różnice: Zużycie — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Opel Grandland Electric 18,6 kWh/100 km · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, Opel Grandland Electric 8,8 s · Bateria — Audi Q4 Sportback e-tron 77 kWh, Opel Grandland Electric 96,9 kWh.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron to SUV coupe z segmentu C, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 451 do 576 km, moc od 204 do 340 KM.
Opel Grandland Electric
Opel Grandland Electric to SUV w segmencie C oferujący dwa różne zestawy napędowe z różną pojemnością baterii i charakterystyką osiągów.
Profil na tle rynku: Audi Q4 Sportback e-tron vs Opel Grandland Electric
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh)
Audi Q4 Sportback e-tron czy Opel Grandland Electric — kto wygrywa w czym
Audi Q4 Sportback e-tron wygrywa 5 do 3
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmOpel Grandland Electric +118 km
- Bateria kWhOpel Grandland Electric +19,9 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −5,2 kWh/100 km
- Moc KMAudi Q4 Sportback e-tron +55 KM
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2,2 s
- Prędkość maks. km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Ładowanie DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +5 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lOpel Grandland Electric +23 l
Dane techniczne: Audi Q4 Sportback e-tron vs Opel Grandland Electric
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh) | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 576 km | 694 km | Opel +118 km |
| Bateria | 77 kWh | 96,9 kWh | Opel +19,9 kWh |
| Zużycie ↓ | 13,4 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | Audi −5,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 165 kW | 160 kW | Audi +5 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 20–80% ↓ | — | 27 min | — |
| Zasięg na minutę ładowania | — | 15,4 km/min | — |
| Napięcie | — | 400 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 286 KM | 231 KM | Audi +55 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,8 s | Audi −2,2 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 2180 kg | — |
| Bagażnik | 527 l | 550 l | Opel +23 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Opel |
| Długość | — | 4650 mm | — |
| Szerokość | — | 1934 mm | — |
| Wysokość | — | 1665 mm | — |
| Rozstaw osi | — | 2784 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Audi Q4 Sportback e-tron
Opel Grandland Electric
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Audi Q4 Sportback e-tron
Opel Grandland Electric
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Audi Q4 Sportback e-tron czy Opel Grandland Electric?
Dalej jedzie Opel Grandland Electric: 694 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Audi Q4 Sportback e-tron. Różnica to 118 km.
Czym różni się napęd Audi Q4 Sportback e-tron i Opel Grandland Electric?
Audi Q4 Sportback e-tron ma napęd RWD i 286 KM. Opel Grandland Electric ma FWD i 231 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Opel Grandland Electric — jego bateria 96,9 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Audi Q4 Sportback e-tron z baterią 77 kWh tej funkcji nie ma.
Który ładuje się szybciej?
Audi Q4 Sportback e-tron przyjmuje do 165 kW mocy stałoprądowej, Opel Grandland Electric — do 160 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.


