Opel Grandland Electric vs Škoda Elroq

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Największe różnice: 0–100 km/h — Opel Grandland Electric 8,8 s, Škoda Elroq 6,2 s · Moc — Opel Grandland Electric 231 KM, Škoda Elroq 299 KM · Bateria — Opel Grandland Electric 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.

Opel Grandland Electric

Opel Grandland Electric to SUV w segmencie C oferujący dwa różne zestawy napędowe z różną pojemnością baterii i charakterystyką osiągów.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Opel Grandland Electric vs Škoda Elroq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Opel Grandland Electric czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmOpel Grandland Electric +118 km
    Opel Grandland Electric
    694
    Škoda Elroq
    576
  • Bateria kWhOpel Grandland Electric +19,9 kWh
    Opel Grandland Electric
    96,9
    Škoda Elroq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −3,1 kWh/100 km
    Opel Grandland Electric
    18,6
    Škoda Elroq
    15,5
  • Moc KMŠkoda Elroq +68 KM
    Opel Grandland Electric
    231
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,6 s
    Opel Grandland Electric
    8,8
    Škoda Elroq
    6,2
  • Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +10 km/h
    Opel Grandland Electric
    170
    Škoda Elroq
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +5 kW
    Opel Grandland Electric
    160
    Škoda Elroq
    165
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Opel Grandland Electric
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Masa ↓ kgŠkoda Elroq −48 kg
    Opel Grandland Electric
    2180
    Škoda Elroq
    2132
  • Bagażnik lOpel Grandland Electric +80 l
    Opel Grandland Electric
    550
    Škoda Elroq
    470

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Opel Grandland Electric vs Škoda Elroq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Opel Grandland Electric vs Škoda Elroq
Kluczowe parametry Opel Grandland Electric
Long Range (97 kWh)
Škoda Elroq
85x
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP694 km576 kmOpel +118 km
Bateria96,9 kWh77 kWhOpel +19,9 kWh
Zużycie ↓18,6 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −3,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW165 kWŠkoda +5 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠27 min 20–80%29 min 10–80%2 min
Zasięg na minutę ładowania15,4 km/min13,9 km/minOpel +1,5 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc231 KM299 KMŠkoda +68 KM
0–100 km/h ↓8,8 s6,2 sŠkoda −2,6 s
Prędkość maks.170 km/h180 km/hŠkoda +10 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2180 kg2132 kgŠkoda −48 kg
Bagażnik550 l470 lOpel +80 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4650 mm4488 mmOpel +162 mm
Szerokość1934 mm1884 mmOpel +50 mm
Wysokość1665 mm1620 mmOpel +45 mm
Rozstaw osi2784 mm2766 mmOpel +18 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Opel Grandland Electric

Koszt na 100 km5,58
Miesięcznie70
Rocznie837

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Opel Grandland Electric

Škoda Elroq

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Opel Grandland Electric czy Škoda Elroq?

Dalej jedzie Opel Grandland Electric: 694 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Škoda Elroq. Różnica to 118 km.

Czym różni się napęd Opel Grandland Electric i Škoda Elroq?

Opel Grandland Electric ma napęd FWD i 231 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Opel Grandland Electric: 550 l wobec 470 l w Škoda Elroq. Różnica to 80 l.

Który ładuje się szybciej?

Opel Grandland Electric przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Škoda Elroq — do 165 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.