KGM Torres EVX vs Mazda CX-6e

Mazda CX-6e wygrywa 7 do 4

Największe różnice: Bagażnik — KGM Torres EVX 839 l, Mazda CX-6e 363 l · Ładowanie DC — KGM Torres EVX 120 kW, Mazda CX-6e 195 kW · Ładowanie 10–80% — KGM Torres EVX 36 min, Mazda CX-6e 24 min.

KGM Torres EVX

KGM Torres EVX to SUV segmentu D oferujący zasięg 503 km WLTP oraz dużą przestrzeń bagażową wynoszącą 839 l.

Mazda CX-6e

Mazda CX-6e to SUV segmentu D z napędem na tylną oś, oferujący zasięg 484 km w cyklu WLTP oraz szybkie ładowanie DC.

Profil na tle rynku: KGM Torres EVX vs Mazda CX-6e

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

KGM Torres EVX czy Mazda CX-6e — kto wygrywa w czym

Mazda CX-6e wygrywa 7 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmKGM Torres EVX +19 km
    KGM Torres EVX
    503
    Mazda CX-6e
    484
  • Bateria kWhKGM Torres EVX +2,6 kWh
    KGM Torres EVX
    80,6
    Mazda CX-6e
    78
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmMazda CX-6e −0,4 kWh/100 km
    KGM Torres EVX
    19,3
    Mazda CX-6e
    18,9
  • Moc KMMazda CX-6e +51 KM
    KGM Torres EVX
    207
    Mazda CX-6e
    258
  • 0–100 km/h ↓ sMazda CX-6e −0,3 s
    KGM Torres EVX
    8,23
    Mazda CX-6e
    7,9
  • Prędkość maks. km/hMazda CX-6e +10 km/h
    KGM Torres EVX
    175
    Mazda CX-6e
    185
  • Ładowanie DC kWMazda CX-6e +75 kW
    KGM Torres EVX
    120
    Mazda CX-6e
    195
  • Ładowanie AC kWMazda CX-6e +0,5 kW
    KGM Torres EVX
    10,5
    Mazda CX-6e
    11
  • Ładowanie ↓ minMazda CX-6e −12 min
    KGM Torres EVX
    36
    Mazda CX-6e
    24
  • Masa ↓ kgKGM Torres EVX −205 kg
    KGM Torres EVX
    1925
    Mazda CX-6e
    2130
  • Bagażnik lKGM Torres EVX +476 l
    KGM Torres EVX
    839
    Mazda CX-6e
    363

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: KGM Torres EVX vs Mazda CX-6e

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: KGM Torres EVX vs Mazda CX-6e
Kluczowe parametry KGM Torres EVX
Torres EVX
Mazda CX-6e
Takumi
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP503 km484 kmKGM +19 km
Bateria80,6 kWh78 kWhKGM +2,6 kWh
Zużycie ↓19,3 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmMazda −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC120 kW195 kWMazda +75 kW
Ładowanie AC10,5 kW11 kWMazda +0,5 kW
Ładowanie 10–80% ↓36 min24 minMazda −12 min
Zasięg na minutę ładowania9,8 km/min14,1 km/minMazda +4,3 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc207 KM258 KMMazda +51 KM
0–100 km/h ↓8,23 s7,9 sMazda −0,3 s
Prędkość maks.175 km/h185 km/hMazda +10 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1925 kg2130 kgKGM −205 kg
Bagażnik839 l363 lKGM +476 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4715 mm4850 mmMazda +135 mm
Szerokość1890 mm1935 mmMazda +45 mm
Wysokość1725 mm1620 mmKGM +105 mm
Rozstaw osi2680 mm2902 mmMazda +222 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

KGM Torres EVX

Koszt na 100 km5,79
Miesięcznie72
Rocznie869

Mazda CX-6e

Koszt na 100 km5,67
Miesięcznie71
Rocznie850

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

KGM Torres EVX

Mazda CX-6e

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — KGM Torres EVX czy Mazda CX-6e?

Dalej jedzie KGM Torres EVX: 503 km WLTP wobec 484 km, jakie podaje Mazda CX-6e. Różnica to 19 km.

Czym różni się napęd KGM Torres EVX i Mazda CX-6e?

KGM Torres EVX ma napęd FWD i 207 KM. Mazda CX-6e ma RWD i 258 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści KGM Torres EVX: 839 l wobec 363 l w Mazda CX-6e. Różnica to 476 l.

Który ładuje się szybciej?

KGM Torres EVX przyjmuje do 120 kW mocy stałoprądowej, Mazda CX-6e — do 195 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 36 i 24 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.