Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai Inster wygrywa 6 do 3
Największe różnice: Moc — Hyundai Inster 115 KM, Smart #2 82 KM · Bateria — Hyundai Inster 49 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Ładowanie DC — Hyundai Inster 85,3 kW, Smart #2 65 kW.
Hyundai Inster
Hyundai Inster to miejski hatchback segmentu A oferujący trzy warianty napędu z zasięgami WLTP od 327 km do 370 km.
Smart #2
Smart #2 to dwuosobowe auto miejskie segmentu A: bateria 35,8 kWh, zasięg WLTP 290 km, moc 82 KM i ładowanie DC do 65 kW.
Profil na tle rynku: Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai InsterLong Range
Smart #2Pure+
Hyundai Inster czy Smart #2 — kto wygrywa w czym
Hyundai Inster wygrywa 6 do 3
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmHyundai Inster +80 km
- Bateria kWhHyundai Inster +13,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmSmart #2 −1,3 kWh/100 km
- Moc KMHyundai Inster +33 KM
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1 s
- Prędkość maks. km/hHyundai Inster +10 km/h
- Ładowanie DC kWHyundai Inster +20,3 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgSmart #2 −260 kg
- Bagażnik lSmart #2 +25 l
Dane techniczne: Hyundai Inster vs Smart #2
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Hyundai InsterLong Range | Smart #2Pure+ | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 370 km | 290 km | Hyundai +80 km |
| Bateria | 49 kWh | 35,8 kWh | Hyundai +13,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 14,9 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Smart −1,3 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 85,3 kW | 65 kW | Hyundai +20,3 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 30 min | — | — |
| Zasięg na minutę ładowania | 8,6 km/min | — | — |
| Napięcie | 400 V | — | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 115 KM | 82 KM | Hyundai +33 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 10,6 s | 11,6 s | Hyundai −1 s |
| Prędkość maks. | 150 km/h | 140 km/h | Hyundai +10 km/h |
| Napęd | FWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1400 kg | 1140 kg | Smart −260 kg |
| Bagażnik | 280 l | 305 l | Smart +25 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Hyundai |
| Długość | 3825 mm | 2746 mm | Hyundai +1079 mm |
| Szerokość | 1610 mm | 1760 mm | Smart +150 mm |
| Wysokość | 1575 mm | 1555 mm | Hyundai +20 mm |
| Rozstaw osi | 2580 mm | 1875 mm | Hyundai +705 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Hyundai Inster
Smart #2
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Hyundai Inster
Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Hyundai Inster czy Smart #2?
Dalej jedzie Hyundai Inster: 370 km WLTP wobec 290 km, jakie podaje Smart #2. Różnica to 80 km.
Czym różni się napęd Hyundai Inster i Smart #2?
Hyundai Inster ma napęd FWD i 115 KM. Smart #2 ma RWD i 82 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Hyundai Inster — jego bateria 49 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Smart #2 z baterią 35,8 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Hyundai Inster czy Smart #2?
Mocniejszy jest Hyundai Inster: 115 KM wobec 82 KM, jakie ma Smart #2. Różnica to 33 KM.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.


