Cupra Born vs Opel Astra Electric

Cupra Born wygrywa 8 do 0

Największe różnice: Moc — Cupra Born 326 KM, Opel Astra Electric 156 KM · Ładowanie DC — Cupra Born 183 kW, Opel Astra Electric 100 kW · 0–100 km/h — Cupra Born 5,6 s, Opel Astra Electric 9,2 s.

Cupra Born

Cupra Born to hatchback z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 484 do 630 km, moc od 190 do 326 KM.

Opel Astra Electric

Opel Astra Electric to kompaktowy hatchback z przednim napędem i zasięgiem WLTP do 454 km.

Profil na tle rynku: Cupra Born vs Opel Astra Electric

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Cupra Born czy Opel Astra Electric — kto wygrywa w czym

Cupra Born wygrywa 8 do 0

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmCupra Born +176 km
    Cupra Born
    630
    Opel Astra Electric
    454
  • Bateria kWhCupra Born +24 kWh
    Cupra Born
    79
    Opel Astra Electric
    55
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmCupra Born −2,4 kWh/100 km
    Cupra Born
    12,5
    Opel Astra Electric
    14,9
  • Moc KMCupra Born +170 KM
    Cupra Born
    326
    Opel Astra Electric
    156
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Born −3,6 s
    Cupra Born
    5,6
    Opel Astra Electric
    9,2
  • Prędkość maks. km/hCupra Born +30 km/h
    Cupra Born
    200
    Opel Astra Electric
    170
  • Ładowanie DC kWCupra Born +83 kW
    Cupra Born
    183
    Opel Astra Electric
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Cupra Born
    11
    Opel Astra Electric
    11
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Cupra Born
    —
    Opel Astra Electric
    1679
  • Bagażnik lCupra Born +33 l
    Cupra Born
    385
    Opel Astra Electric
    352

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Cupra Born vs Opel Astra Electric

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Cupra Born vs Opel Astra Electric
Kluczowe parametry Cupra Born
VZ 79 kWh · rocznik 2026
Opel Astra Electric
156
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP630 km454 kmCupra +176 km
Bateria79 kWh55 kWhCupra +24 kWh
Zużycie ↓12,5 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmCupra −2,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC183 kW100 kWCupra +83 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠29 min 10–80%32 min 20–80%3 min
Zasięg na minutę ładowania15,2 km/min8,5 km/minCupra +6,7 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc326 KM156 KMCupra +170 KM
0–100 km/h ↓5,6 s9,2 sCupra −3,6 s
Prędkość maks.200 km/h170 km/hCupra +30 km/h
NapędRWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓—1679 kg—
Bagażnik385 l352 lCupra +33 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Opel
Długość—4374 mm—
Szerokość—1860 mm—
Wysokość—1470 mm—
Rozstaw osi—2675 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Cupra Born

Koszt na 100 km3,75
Miesięcznie47
Rocznie563

Opel Astra Electric

Koszt na 100 km4,47
Miesięcznie56
Rocznie671

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Cupra Born

Opel Astra Electric

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Cupra Born czy Opel Astra Electric?

Dalej jedzie Cupra Born: 630 km WLTP wobec 454 km, jakie podaje Opel Astra Electric. Różnica to 176 km.

Czym różni się napęd Cupra Born i Opel Astra Electric?

Cupra Born ma napęd RWD i 326 KM. Opel Astra Electric ma FWD i 156 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Opel Astra Electric — jego bateria 55 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Cupra Born z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Cupra Born czy Opel Astra Electric?

Mocniejszy jest Cupra Born: 326 KM wobec 156 KM, jakie ma Opel Astra Electric. Różnica to 170 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.