Audi A2 e-tron vs Cupra Born

Cupra Born wygrywa 4 do 2

Największe różnice: Moc — Audi A2 e-tron 231 KM, Cupra Born 326 KM · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Cupra Born 5,6 s · Prędkość maks. — Audi A2 e-tron 160 km/h, Cupra Born 200 km/h.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron to elektryczny hatchback segmentu C oferowany w czterech konfiguracjach napędowych z zasięgiem WLTP do 646 km.

Cupra Born

Cupra Born to hatchback z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 484 do 630 km, moc od 190 do 326 KM.

Profil na tle rynku: Audi A2 e-tron vs Cupra Born

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron czy Cupra Born — kto wygrywa w czym

Cupra Born wygrywa 4 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmAudi A2 e-tron +16 km
    Audi A2 e-tron
    646
    Cupra Born
    630
  • Bateria kWhBez różnicy
    Audi A2 e-tron
    79
    Cupra Born
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmCupra Born −1,4 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    Cupra Born
    12,5
  • Moc KMCupra Born +95 KM
    Audi A2 e-tron
    231
    Cupra Born
    326
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Born −1,4 s
    Audi A2 e-tron
    7
    Cupra Born
    5,6
  • Prędkość maks. km/hCupra Born +40 km/h
    Audi A2 e-tron
    160
    Cupra Born
    200
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Audi A2 e-tron
    183
    Cupra Born
    183
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Audi A2 e-tron
    11
    Cupra Born
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Audi A2 e-tron
    29
    Cupra Born
    29
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Audi A2 e-tron
    1910
    Cupra Born
    —
  • Bagażnik lAudi A2 e-tron +11 l
    Audi A2 e-tron
    396
    Cupra Born
    385

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Audi A2 e-tron vs Cupra Born

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Audi A2 e-tron vs Cupra Born
Kluczowe parametry Audi A2 e-tron
170 kW
Cupra Born
VZ 79 kWh · rocznik 2026
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP646 km630 kmAudi +16 km
Bateria79 kWh79 kWhBez różnicy
Zużycie ↓13,9 kWh/100 km12,5 kWh/100 kmCupra −1,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC183 kW183 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓29 min29 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania15,6 km/min15,2 km/minAudi +0,4 km/min
Napięcie———
Osiągi i napęd
Moc231 KM326 KMCupra +95 KM
0–100 km/h ↓7 s5,6 sCupra −1,4 s
Prędkość maks.160 km/h200 km/hCupra +40 km/h
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓1910 kg——
Bagażnik396 l385 lAudi +11 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Audi
Długość———
Szerokość———
Wysokość———
Rozstaw osi———

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Audi A2 e-tron

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Cupra Born

Koszt na 100 km3,75
Miesięcznie47
Rocznie563

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Audi A2 e-tron

Cupra Born

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Audi A2 e-tron czy Cupra Born?

Dalej jedzie Audi A2 e-tron: 646 km WLTP wobec 630 km, jakie podaje Cupra Born. Różnica to 16 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Audi A2 e-tron — jego bateria 79 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Cupra Born z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Audi A2 e-tron czy Cupra Born?

Mocniejszy jest Cupra Born: 326 KM wobec 231 KM, jakie ma Audi A2 e-tron. Różnica to 95 KM.

Który ładuje się szybciej?

Audi A2 e-tron przyjmuje do 183 kW mocy stałoprądowej, Cupra Born — do 183 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 29 i 29 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.