Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Audi A2 e-tron wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie DC — Audi A2 e-tron 183 kW, Kia EV4 128 kW · Moc — Audi A2 e-tron 231 KM, Kia EV4 204 KM · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Kia EV4 7,7 s.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron to elektryczny hatchback segmentu C oferowany w czterech konfiguracjach napędowych z zasięgiem WLTP do 646 km.

Kia EV4

Kia EV4 to elektryczny hatchback z segmentu C, oferujący cztery warianty napędu o różnym zasięgu i osiągach.

Profil na tle rynku: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron czy Kia EV4 — kto wygrywa w czym

Audi A2 e-tron wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmAudi A2 e-tron +21 km
    Audi A2 e-tron
    646
    Kia EV4
    625
  • Bateria kWhKia EV4 +2,4 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    Kia EV4
    81,4
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −0,7 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    Kia EV4
    14,6
  • Moc KMAudi A2 e-tron +27 KM
    Audi A2 e-tron
    231
    Kia EV4
    204
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,7 s
    Audi A2 e-tron
    7
    Kia EV4
    7,7
  • Prędkość maks. km/hKia EV4 +10 km/h
    Audi A2 e-tron
    160
    Kia EV4
    170
  • Ładowanie DC kWAudi A2 e-tron +55 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    Kia EV4
    128
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Audi A2 e-tron
    11
    Kia EV4
    11
  • Ładowanie ↓ minAudi A2 e-tron −2 min
    Audi A2 e-tron
    29
    Kia EV4
    31
  • Masa ↓ kgKia EV4 −89 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    Kia EV4
    1821
  • Bagażnik lKia EV4 +39 l
    Audi A2 e-tron
    396
    Kia EV4
    435

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Kluczowe parametry Audi A2 e-tron
170 kW
Kia EV4
81.4 kWh FWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP646 km625 kmAudi +21 km
Bateria79 kWh81,4 kWhKia +2,4 kWh
Zużycie ↓13,9 kWh/100 km14,6 kWh/100 kmAudi −0,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC183 kW128 kWAudi +55 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓29 min31 minAudi −2 min
Zasięg na minutę ładowania15,6 km/min14,1 km/minAudi +1,5 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc231 KM204 KMAudi +27 KM
0–100 km/h ↓7 s7,7 sAudi −0,7 s
Prędkość maks.160 km/h170 km/hKia +10 km/h
NapędRWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1910 kg1821 kgKia −89 kg
Bagażnik396 l435 lKia +39 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość—4430 mm—
Szerokość—1860 mm—
Wysokość—1485 mm—
Rozstaw osi—2820 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Audi A2 e-tron

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Kia EV4

Koszt na 100 km4,38
Miesięcznie55
Rocznie657

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Audi A2 e-tron

Kia EV4

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Audi A2 e-tron czy Kia EV4?

Dalej jedzie Audi A2 e-tron: 646 km WLTP wobec 625 km, jakie podaje Kia EV4. Różnica to 21 km.

Dlaczego Kia EV4 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Audi A2 e-tron?

Kia EV4 wozi 81,4 kWh i przejeżdża 625 km, a Audi A2 e-tron z baterią 79 kWh — 646 km. Decyduje zużycie energii: 14,6 wobec 13,9 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Audi A2 e-tron i Kia EV4?

Audi A2 e-tron ma napęd RWD i 231 KM. Kia EV4 ma FWD i 204 KM.

Który ładuje się szybciej?

Audi A2 e-tron przyjmuje do 183 kW mocy stałoprądowej, Kia EV4 — do 128 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 29 i 31 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.