Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma

Lancia Gamma wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Ładowanie AC — Citroën ë-C5 Aircross 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · 0–100 km/h — Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s, Lancia Gamma 7,8 s · Prędkość maks. — Citroën ë-C5 Aircross 170 km/h, Lancia Gamma 190 km/h.

Citroën ë-C5 Aircross

Citroën ë-C5 Aircross to SUV segmentu C oferujący dwa warianty o dużym zasięgu i mocy, z napędem na przednią oś.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Profil na tle rynku: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Citroën ë-C5 Aircross czy Lancia Gamma — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 7 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +61 km
    Citroën ë-C5 Aircross
    680
    Lancia Gamma
    741
  • Bateria kWhLancia Gamma +0,3 kWh
    Citroën ë-C5 Aircross
    96,9
    Lancia Gamma
    97,2
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
    Citroën ë-C5 Aircross
    17,8
    Lancia Gamma
    16,2
  • Moc KMLancia Gamma +14 KM
    Citroën ë-C5 Aircross
    231
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −1 s
    Citroën ë-C5 Aircross
    8,8
    Lancia Gamma
    7,8
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +20 km/h
    Citroën ë-C5 Aircross
    170
    Lancia Gamma
    190
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Citroën ë-C5 Aircross
    160
    Lancia Gamma
    160
  • Ładowanie AC kWCitroën ë-C5 Aircross +4 kW
    Citroën ë-C5 Aircross
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Citroën ë-C5 Aircross
    27
    Lancia Gamma
    27
  • Masa ↓ kgLancia Gamma −36 kg
    Citroën ë-C5 Aircross
    2171
    Lancia Gamma
    2135
  • Bagażnik lCitroën ë-C5 Aircross +5 l
    Citroën ë-C5 Aircross
    565
    Lancia Gamma
    560

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Kluczowe parametry Citroën ë-C5 Aircross
Long Range
Lancia Gamma
Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP680 km741 kmLancia +61 km
Bateria96,9 kWh97,2 kWhLancia +0,3 kWh
Zużycie ↓17,8 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmLancia −1,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW160 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW7 kWCitroën +4 kW
Ładowanie 20–80% ↓27 min27 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania15,1 km/min16,5 km/minLancia +1,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc231 KM245 KMLancia +14 KM
0–100 km/h ↓8,8 s7,8 sLancia −1 s
Prędkość maks.170 km/h190 km/hLancia +20 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2171 kg2135 kgLancia −36 kg
Bagażnik565 l560 lCitroën +5 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4652 mm4672 mmLancia +20 mm
Szerokość1936 mm1898 mmCitroën +38 mm
Wysokość1691 mm1664 mmCitroën +27 mm
Rozstaw osi2784 mm2791 mmLancia +7 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Citroën ë-C5 Aircross

Koszt na 100 km5,34
Miesięcznie67
Rocznie801

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Citroën ë-C5 Aircross

Lancia Gamma

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Citroën ë-C5 Aircross czy Lancia Gamma?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 680 km, jakie podaje Citroën ë-C5 Aircross. Różnica to 61 km.

Który ładuje się szybciej?

Citroën ë-C5 Aircross przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Lancia Gamma — do 160 kW. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje odpowiednio 27 i 27 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Lancia Gamma: 16,2 kWh/100 km wobec 17,8 kWh/100 km w Citroën ë-C5 Aircross. Przy 15000 km rocznie to różnica 240 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.