Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric wygrywa 6 do 3
Największe różnice: Moc — Citroën ë-C3 113 KM, Mini Cooper Electric 218 KM · 0–100 km/h — Citroën ë-C3 11 s, Mini Cooper Electric 6,7 s · Bagażnik — Citroën ë-C3 310 l, Mini Cooper Electric 210 l.
Citroën ë-C3
Citroën ë-C3 to elektryczny hatchback segmentu B dostępny w dwóch wariantach baterii o różnym zasięgu i parametrach ładowania.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric to miejski hatchback segmentu B oferujący trzy warianty napędu o różnej mocy i zasięgu.
Profil na tle rynku: Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric
Citroën ë-C3Electric 113
Mini Cooper ElectricSE
Citroën ë-C3 czy Mini Cooper Electric — kto wygrywa w czym
Mini Cooper Electric wygrywa 6 do 3
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmMini Cooper Electric +80 km
- Bateria kWhMini Cooper Electric +5,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmMini Cooper Electric −0,8 kWh/100 km
- Moc KMMini Cooper Electric +105 KM
- 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −4,3 s
- Prędkość maks. km/hMini Cooper Electric +35 km/h
- Ładowanie DC kWCitroën ë-C3 +5 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgCitroën ë-C3 −205 kg
- Bagażnik lCitroën ë-C3 +100 l
Dane techniczne: Citroën ë-C3 vs Mini Cooper Electric
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Citroën ë-C3Electric 113 | Mini Cooper ElectricSE | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 320 km | 400 km | Mini +80 km |
| Bateria | 44 kWh | 49,2 kWh | Mini +5,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,5 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Mini −0,8 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 100 kW | 95 kW | Citroën +5 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 26 min 20–80% | 30 min 10–80% | 4 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 7,4 km/min | 9,3 km/min | Mini +1,9 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 113 KM | 218 KM | Mini +105 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 11 s | 6,7 s | Mini −4,3 s |
| Prędkość maks. | 135 km/h | 170 km/h | Mini +35 km/h |
| Napęd | FWD | FWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1400 kg | 1605 kg | Citroën −205 kg |
| Bagażnik | 310 l | 210 l | Citroën +100 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Citroën |
| Długość | 4015 mm | 3858 mm | Citroën +157 mm |
| Szerokość | 1755 mm | 1756 mm | Mini +1 mm |
| Wysokość | 1577 mm | 1460 mm | Citroën +117 mm |
| Rozstaw osi | 2540 mm | 2526 mm | Citroën +14 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Citroën ë-C3
Mini Cooper Electric
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Citroën ë-C3
Mini Cooper Electric
Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B
Citroën ë-C3vs
Fiat Grande Panda
Citroën ë-C3vs
BYD Dolphin Surf
Citroën ë-C3vs
Dongfeng Box
Citroën ë-C3vs
Citroën ë-C3vs
Volkswagen ID. Polo
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Alpine A290
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. PoloCzęste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Citroën ë-C3 czy Mini Cooper Electric?
Dalej jedzie Mini Cooper Electric: 400 km WLTP wobec 320 km, jakie podaje Citroën ë-C3. Różnica to 80 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Citroën ë-C3 — jego bateria 44 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mini Cooper Electric z baterią 49,2 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Citroën ë-C3 czy Mini Cooper Electric?
Mocniejszy jest Mini Cooper Electric: 218 KM wobec 113 KM, jakie ma Citroën ë-C3. Różnica to 105 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Citroën ë-C3: 310 l wobec 210 l w Mini Cooper Electric. Różnica to 100 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.