Mini Cooper Electric vs Peugeot e-208

Peugeot e-208 wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Bagażnik — Mini Cooper Electric 210 l, Peugeot e-208 309 l · Moc — Mini Cooper Electric 218 KM, Peugeot e-208 156 KM · 0–100 km/h — Mini Cooper Electric 6,7 s, Peugeot e-208 8,2 s.

Mini Cooper Electric

Mini Cooper Electric to miejski hatchback segmentu B oferujący trzy warianty napędu o różnej mocy i zasięgu.

Peugeot e-208

Peugeot e-208 to hatchback z segmentu B w trzech wariantach: zasięg WLTP od 361 do 433 km, moc od 136 do 281 KM.

Profil na tle rynku: Mini Cooper Electric vs Peugeot e-208

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Mini Cooper Electric czy Peugeot e-208 — kto wygrywa w czym

Peugeot e-208 wygrywa 5 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPeugeot e-208 +33 km
    Mini Cooper Electric
    400
    Peugeot e-208
    433
  • Bateria kWhPeugeot e-208 +1,8 kWh
    Mini Cooper Electric
    49,2
    Peugeot e-208
    51
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmMini Cooper Electric −0,2 kWh/100 km
    Mini Cooper Electric
    14,7
    Peugeot e-208
    14,9
  • Moc KMMini Cooper Electric +62 KM
    Mini Cooper Electric
    218
    Peugeot e-208
    156
  • 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −1,5 s
    Mini Cooper Electric
    6,7
    Peugeot e-208
    8,2
  • Prędkość maks. km/hMini Cooper Electric +20 km/h
    Mini Cooper Electric
    170
    Peugeot e-208
    150
  • Ładowanie DC kWPeugeot e-208 +5 kW
    Mini Cooper Electric
    95
    Peugeot e-208
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Mini Cooper Electric
    11
    Peugeot e-208
    11
  • Masa ↓ kgPeugeot e-208 −150 kg
    Mini Cooper Electric
    1605
    Peugeot e-208
    1455
  • Bagażnik lPeugeot e-208 +99 l
    Mini Cooper Electric
    210
    Peugeot e-208
    309

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Mini Cooper Electric vs Peugeot e-208

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Mini Cooper Electric vs Peugeot e-208
Kluczowe parametry Mini Cooper Electric
SE
Peugeot e-208
GT 156
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP400 km433 kmPeugeot +33 km
Bateria49,2 kWh51 kWhPeugeot +1,8 kWh
Zużycie ↓14,7 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmMini −0,2 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC95 kW100 kWPeugeot +5 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠30 min 10–80%35 min 0–80%5 min
Zasięg na minutę ładowania9,3 km/min9,9 km/minPeugeot +0,6 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc218 KM156 KMMini +62 KM
0–100 km/h ↓6,7 s8,2 sMini −1,5 s
Prędkość maks.170 km/h150 km/hMini +20 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1605 kg1455 kgPeugeot −150 kg
Bagażnik210 l309 lPeugeot +99 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Peugeot
Długość3858 mm4055 mmPeugeot +197 mm
Szerokość1756 mm1745 mmMini +11 mm
Wysokość1460 mm1430 mmMini +30 mm
Rozstaw osi2526 mm2540 mmPeugeot +14 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Mini Cooper Electric

Koszt na 100 km4,41
Miesięcznie55
Rocznie661

Peugeot e-208

Koszt na 100 km4,47
Miesięcznie56
Rocznie671

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Mini Cooper Electric

Peugeot e-208

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Mini Cooper Electric czy Peugeot e-208?

Dalej jedzie Peugeot e-208: 433 km WLTP wobec 400 km, jakie podaje Mini Cooper Electric. Różnica to 33 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Peugeot e-208 — jego bateria 51 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mini Cooper Electric z baterią 49,2 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Mini Cooper Electric czy Peugeot e-208?

Mocniejszy jest Mini Cooper Electric: 218 KM wobec 156 KM, jakie ma Peugeot e-208. Różnica to 62 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Peugeot e-208: 309 l wobec 210 l w Mini Cooper Electric. Różnica to 99 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.