BMW iX1 vs MG S5 EV

MG S5 EV wygrywa 5 do 4

Największe różnice: 0–100 km/h — BMW iX1 8,6 s, MG S5 EV 6,3 s · Zużycie — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, MG S5 EV 15,5 kWh/100 km · Moc — BMW iX1 204 KM, MG S5 EV 231 KM.

BMW iX1

BMW iX1 to SUV z segmentu C w dwóch wariantach: eDrive20 z zasięgiem WLTP 516 km i xDrive30 o mocy 306 KM.

MG S5 EV

MG S5 EV to elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty napędu RWD o różnej pojemności baterii i mocy silnika.

Profil na tle rynku: BMW iX1 vs MG S5 EV

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX1 czy MG S5 EV — kto wygrywa w czym

MG S5 EV wygrywa 5 do 4

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX1 +36 km
    BMW iX1
    516
    MG S5 EV
    480
  • Bateria kWhBMW iX1 +1,2 kWh
    BMW iX1
    65,2
    MG S5 EV
    64
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −2,9 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    MG S5 EV
    15,5
  • Moc KMMG S5 EV +27 KM
    BMW iX1
    204
    MG S5 EV
    231
  • 0–100 km/h ↓ sMG S5 EV −2,3 s
    BMW iX1
    8,6
    MG S5 EV
    6,3
  • Prędkość maks. km/hMG S5 EV +20 km/h
    BMW iX1
    170
    MG S5 EV
    190
  • Ładowanie DC kWMG S5 EV +9 kW
    BMW iX1
    130
    MG S5 EV
    139
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BMW iX1
    11
    MG S5 EV
    11
  • Ładowanie ↓ minMG S5 EV −1 min
    BMW iX1
    29
    MG S5 EV
    28
  • Masa ↓ kgBrak danych
    BMW iX1
    —
    MG S5 EV
    1680
  • Bagażnik lBMW iX1 +37 l
    BMW iX1
    490
    MG S5 EV
    453

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX1 vs MG S5 EV

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX1 vs MG S5 EV
Kluczowe parametry BMW iX1
eDrive20 · rocznik 2026
MG S5 EV
Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP516 km480 kmBMW +36 km
Bateria65,2 kWh64 kWhBMW +1,2 kWh
Zużycie ↓12,6 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmBMW −2,9 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC130 kW139 kWMG +9 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓29 min28 minMG −1 min
Zasięg na minutę ładowania12,5 km/min12 km/minBMW +0,5 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc204 KM231 KMMG +27 KM
0–100 km/h ↓8,6 s6,3 sMG −2,3 s
Prędkość maks.170 km/h190 km/hMG +20 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓—1680 kg—
Bagażnik490 l453 lBMW +37 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko MG
Długość—4476 mm—
Szerokość—1849 mm—
Wysokość—1621 mm—
Rozstaw osi—2730 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX1

Koszt na 100 km3,78
Miesięcznie47
Rocznie567

MG S5 EV

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX1

MG S5 EV

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX1 czy MG S5 EV?

Dalej jedzie BMW iX1: 516 km WLTP wobec 480 km, jakie podaje MG S5 EV. Różnica to 36 km.

Czym różni się napęd BMW iX1 i MG S5 EV?

BMW iX1 ma napęd FWD i 204 KM. MG S5 EV ma RWD i 231 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko MG S5 EV — jego bateria 64 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BMW iX1 z baterią 65,2 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

BMW iX1 przyjmuje do 130 kW mocy stałoprądowej, MG S5 EV — do 139 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 29 i 28 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.