BMW iX1 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq wygrywa 6 do 2
Największe różnice: Moc — BMW iX1 204 KM, Škoda Elroq 299 KM · 0–100 km/h — BMW iX1 8,6 s, Škoda Elroq 6,2 s · Ładowanie DC — BMW iX1 130 kW, Škoda Elroq 165 kW.
BMW iX1
BMW iX1 to SUV z segmentu C w dwóch wariantach: eDrive20 z zasięgiem WLTP 516 km i xDrive30 o mocy 306 KM.
Škoda Elroq
Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.
Profil na tle rynku: BMW iX1 vs Škoda Elroq
BMW iX1eDrive20 · rocznik 2026
Škoda Elroq85x
BMW iX1 czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym
Škoda Elroq wygrywa 6 do 2
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmŠkoda Elroq +60 km
- Bateria kWhŠkoda Elroq +11,8 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −2,9 kWh/100 km
- Moc KMŠkoda Elroq +95 KM
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,4 s
- Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +35 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minBez różnicy
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lBMW iX1 +20 l
Dane techniczne: BMW iX1 vs Škoda Elroq
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BMW iX1eDrive20 · rocznik 2026 | Škoda Elroq85x | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 516 km | 576 km | Škoda +60 km |
| Bateria | 65,2 kWh | 77 kWh | Škoda +11,8 kWh |
| Zużycie ↓ | 12,6 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | BMW −2,9 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 130 kW | 165 kW | Škoda +35 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 29 min | 29 min | Bez różnicy |
| Zasięg na minutę ładowania | 12,5 km/min | 13,9 km/min | Škoda +1,4 km/min |
| Napięcie | — | 400 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 204 KM | 299 KM | Škoda +95 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 6,2 s | Škoda −2,4 s |
| Prędkość maks. | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Napęd | FWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 2132 kg | — |
| Bagażnik | 490 l | 470 l | BMW +20 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Škoda |
| Długość | — | 4488 mm | — |
| Szerokość | — | 1884 mm | — |
| Wysokość | — | 1620 mm | — |
| Rozstaw osi | — | 2766 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BMW iX1
Škoda Elroq
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BMW iX1 czy Škoda Elroq?
Dalej jedzie Škoda Elroq: 576 km WLTP wobec 516 km, jakie podaje BMW iX1. Różnica to 60 km.
Czym różni się napęd BMW iX1 i Škoda Elroq?
BMW iX1 ma napęd FWD i 204 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Škoda Elroq — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BMW iX1 z baterią 65,2 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — BMW iX1 czy Škoda Elroq?
Mocniejszy jest Škoda Elroq: 299 KM wobec 204 KM, jakie ma BMW iX1. Różnica to 95 KM.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



