Tesla Model Y vs Volkswagen ID. Tiguan
Tesla Model Y wygrywa 8 do 1
Największe różnice: Moc — Tesla Model Y 514 KM, Volkswagen ID. Tiguan 286 KM · Bagażnik — Tesla Model Y 822 l, Volkswagen ID. Tiguan 534 l · Ładowanie DC — Tesla Model Y 250 kW, Volkswagen ID. Tiguan 165 kW.
Tesla Model Y
Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.
Volkswagen ID. Tiguan
Volkswagen ID. Tiguan to elektryczny SUV segmentu D w trzech wersjach: zasięg WLTP od 456 do 607 km, moc od 190 do 299 KM i ładowanie DC do 165 kW.
Profil na tle rynku: Tesla Model Y vs Volkswagen ID. Tiguan
Tesla Model YPremium AWD
Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW
Tesla Model Y czy Volkswagen ID. Tiguan — kto wygrywa w czym
Tesla Model Y wygrywa 8 do 1
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmTesla Model Y +15 km
- Bateria kWhTesla Model Y +2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID. Tiguan −1 kWh/100 km
- Moc KMTesla Model Y +228 KM
- 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −2 s
- Prędkość maks. km/hTesla Model Y +21 km/h
- Ładowanie DC kWTesla Model Y +85 kW
- Ładowanie AC kWBrak danych
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgTesla Model Y −83 kg
- Bagażnik lTesla Model Y +288 l
Dane techniczne: Tesla Model Y vs Volkswagen ID. Tiguan
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Tesla Model YPremium AWD | Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 622 km | 607 km | Tesla +15 km |
| Bateria | 79 kWh | 77 kWh | Tesla +2 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,6 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Volkswagen −1 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 250 kW | 165 kW | Tesla +85 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | — | — |
| Ładowanie 10–80% ↓ | — | 29 min | — |
| Zasięg na minutę ładowania | — | 14,7 km/min | — |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 514 KM | 286 KM | Tesla +228 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 6,6 s | Tesla −2 s |
| Prędkość maks. | 201 km/h | 180 km/h | Tesla +21 km/h |
| Napęd | AWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1997 kg | 2080 kg | Tesla −83 kg |
| Bagażnik | 822 l | 534 l | Tesla +288 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Volkswagen |
| Długość | 4790 mm | 4618 mm | Tesla +172 mm |
| Szerokość | 1920 mm | 1855 mm | Tesla +65 mm |
| Wysokość | 1624 mm | 1635 mm | Volkswagen +11 mm |
| Rozstaw osi | 2890 mm | 2771 mm | Tesla +119 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Tesla Model Y
Volkswagen ID. Tiguan
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Tesla Model Y
Volkswagen ID. Tiguan
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Tesla Model Y czy Volkswagen ID. Tiguan?
Dalej jedzie Tesla Model Y: 622 km WLTP wobec 607 km, jakie podaje Volkswagen ID. Tiguan. Różnica to 15 km.
Czym różni się napęd Tesla Model Y i Volkswagen ID. Tiguan?
Tesla Model Y ma napęd AWD i 514 KM. Volkswagen ID. Tiguan ma RWD i 286 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Volkswagen ID. Tiguan — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Tesla Model Y z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Tesla Model Y czy Volkswagen ID. Tiguan?
Mocniejszy jest Tesla Model Y: 514 KM wobec 286 KM, jakie ma Volkswagen ID. Tiguan. Różnica to 228 KM.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




