Mini Aceman vs Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Moc — Mini Aceman 218 KM, Renault 4 E-Tech 150 KM · Bagażnik — Mini Aceman 300 l, Renault 4 E-Tech 420 l · 0–100 km/h — Mini Aceman 7,1 s, Renault 4 E-Tech 8,2 s.

Mini Aceman

Mini Aceman to elektryczny crossover z segmentu B, oferujący trzy różne konfiguracje napędu i pojemności baterii.

Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech to elektryczny SUV w segmencie B, oferujący dwa warianty napędu o różnej pojemności baterii i mocy.

Profil na tle rynku: Mini Aceman vs Renault 4 E-Tech

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Mini Aceman czy Renault 4 E-Tech — kto wygrywa w czym

Renault 4 E-Tech wygrywa 5 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmRenault 4 E-Tech +3 km
    Mini Aceman
    406
    Renault 4 E-Tech
    409
  • Bateria kWhRenault 4 E-Tech +2,8 kWh
    Mini Aceman
    49,2
    Renault 4 E-Tech
    52
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmMini Aceman −0,1 kWh/100 km
    Mini Aceman
    15
    Renault 4 E-Tech
    15,1
  • Moc KMMini Aceman +68 KM
    Mini Aceman
    218
    Renault 4 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sMini Aceman −1,1 s
    Mini Aceman
    7,1
    Renault 4 E-Tech
    8,2
  • Prędkość maks. km/hMini Aceman +20 km/h
    Mini Aceman
    170
    Renault 4 E-Tech
    150
  • Ładowanie DC kWRenault 4 E-Tech +5 kW
    Mini Aceman
    95
    Renault 4 E-Tech
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Mini Aceman
    11
    Renault 4 E-Tech
    11
  • Masa ↓ kgRenault 4 E-Tech −181 kg
    Mini Aceman
    1710
    Renault 4 E-Tech
    1529
  • Bagażnik lRenault 4 E-Tech +120 l
    Mini Aceman
    300
    Renault 4 E-Tech
    420

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Mini Aceman vs Renault 4 E-Tech

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Mini Aceman vs Renault 4 E-Tech
Kluczowe parametry Mini Aceman
SE
Renault 4 E-Tech
Comfort Range 150
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP406 km409 kmRenault +3 km
Bateria49,2 kWh52 kWhRenault +2,8 kWh
Zużycie ↓15 kWh/100 km15,1 kWh/100 kmMini −0,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC95 kW100 kWRenault +5 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠31 min 10–80%30 min 15–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania9,2 km/min8,9 km/minMini +0,3 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc218 KM150 KMMini +68 KM
0–100 km/h ↓7,1 s8,2 sMini −1,1 s
Prędkość maks.170 km/h150 km/hMini +20 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1710 kg1529 kgRenault −181 kg
Bagażnik300 l420 lRenault +120 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Renault
Długość4079 mm4140 mmRenault +61 mm
Szerokość1754 mm1810 mmRenault +56 mm
Wysokość1514 mm1570 mmRenault +56 mm
Rozstaw osi2606 mm2620 mmRenault +14 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Mini Aceman

Koszt na 100 km4,5
Miesięcznie56
Rocznie675

Renault 4 E-Tech

Koszt na 100 km4,53
Miesięcznie57
Rocznie679

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Mini Aceman

Renault 4 E-Tech

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Renault 4 E-Tech — jego bateria 52 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mini Aceman z baterią 49,2 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Mini Aceman czy Renault 4 E-Tech?

Mocniejszy jest Mini Aceman: 218 KM wobec 150 KM, jakie ma Renault 4 E-Tech. Różnica to 68 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Renault 4 E-Tech: 420 l wobec 300 l w Mini Aceman. Różnica to 120 l.

Który ładuje się szybciej?

Mini Aceman przyjmuje do 95 kW mocy stałoprądowej, Renault 4 E-Tech — do 100 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.