Lancia Gamma vs SERES 3
Lancia Gamma wygrywa 7 do 2
Największe różnice: Zasięg WLTP — Lancia Gamma 741 km, SERES 3 300 km · Bateria — Lancia Gamma 97,2 kWh, SERES 3 54 kWh · Bagażnik — Lancia Gamma 560 l, SERES 3 318 l.
Lancia Gamma
Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.
SERES 3
Elektryczny SUV segmentu C wyposażony w napęd na przednią oś i baterię o pojemności 54 kWh.
Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs SERES 3
Lancia GammaLong Range
SERES 3Standard
Lancia Gamma czy SERES 3 — kto wygrywa w czym
Lancia Gamma wygrywa 7 do 2
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmLancia Gamma +441 km
- Bateria kWhLancia Gamma +43,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,4 kWh/100 km
- Moc KMLancia Gamma +85 KM
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −1,1 s
- Prędkość maks. km/hLancia Gamma +35 km/h
- Ładowanie DC kWBrak danych
- Ładowanie AC kWSERES 3 +4 kW
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgSERES 3 −370 kg
- Bagażnik lLancia Gamma +242 l
Dane techniczne: Lancia Gamma vs SERES 3
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Lancia GammaLong Range | SERES 3Standard | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 741 km | 300 km | Lancia +441 km |
| Bateria | 97,2 kWh | 54 kWh | Lancia +43,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 16,2 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | Lancia −1,4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 160 kW | — | — |
| Ładowanie AC | 7 kW | 11 kW | SERES +4 kW |
| Ładowanie 20–80% ↓ | 27 min | — | — |
| Zasięg na minutę ładowania | 16,5 km/min | — | — |
| Napięcie | 400 V | — | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 245 KM | 160 KM | Lancia +85 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 8,9 s | Lancia −1,1 s |
| Prędkość maks. | 190 km/h | 155 km/h | Lancia +35 km/h |
| Napęd | FWD | FWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2135 kg | 1765 kg | SERES −370 kg |
| Bagażnik | 560 l | 318 l | Lancia +242 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Lancia |
| Długość | 4672 mm | 4415 mm | Lancia +257 mm |
| Szerokość | 1898 mm | 1850 mm | Lancia +48 mm |
| Wysokość | 1664 mm | 1650 mm | Lancia +14 mm |
| Rozstaw osi | 2791 mm | — | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Lancia Gamma
SERES 3
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy SERES 3?
Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 300 km, jakie podaje SERES 3. Różnica to 441 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Lancia Gamma — jego bateria 97,2 kWh służy wtedy jako źródło prądu. SERES 3 z baterią 54 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Lancia Gamma czy SERES 3?
Mocniejszy jest Lancia Gamma: 245 KM wobec 160 KM, jakie ma SERES 3. Różnica to 85 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 318 l w SERES 3. Różnica to 242 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



