Lancia Gamma vs Renault Scenic

Lancia Gamma wygrywa 8 do 2

Największe różnice: Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Renault Scenic 11 kW · Zasięg WLTP — Lancia Gamma 741 km, Renault Scenic 642 km · Moc — Lancia Gamma 245 KM, Renault Scenic 218 KM.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Renault Scenic

Elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty baterii o zasięgu do 642 km WLTP.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Renault Scenic

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Renault Scenic — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 8 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +99 km
    Lancia Gamma
    741
    Renault Scenic
    642
  • Bateria kWhLancia Gamma +8,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Renault Scenic
    89
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,6 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Renault Scenic
    16,8
  • Moc KMLancia Gamma +27 KM
    Lancia Gamma
    245
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Renault Scenic
    7,9
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Renault Scenic
    170
  • Ładowanie DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Renault Scenic
    150
  • Ładowanie AC kWRenault Scenic +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Renault Scenic
    11
  • Masa ↓ kgRenault Scenic −224 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Renault Scenic
    1911
  • Bagażnik lLancia Gamma +15 l
    Lancia Gamma
    560
    Renault Scenic
    545

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Renault Scenic

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Renault Scenic
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km642 kmLancia +99 km
Bateria97,2 kWh89 kWhLancia +8,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmLancia −0,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWRenault +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min14,9 km/minLancia +1,6 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM218 KMLancia +27 KM
0–100 km/h ↓7,8 s7,9 sLancia −0,1 s
Prędkość maks.190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2135 kg1911 kgRenault −224 kg
Bagażnik560 l545 lLancia +15 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4672 mm4470 mmLancia +202 mm
Szerokość1898 mm1864 mmLancia +34 mm
Wysokość1664 mm1571 mmLancia +93 mm
Rozstaw osi2791 mm2785 mmLancia +6 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Renault Scenic

Koszt na 100 km5,04
Miesięcznie63
Rocznie756

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Renault Scenic

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Renault Scenic?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 642 km, jakie podaje Renault Scenic. Różnica to 99 km.

Który ładuje się szybciej?

Lancia Gamma przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Renault Scenic — do 150 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Lancia Gamma: 16,2 kWh/100 km wobec 16,8 kWh/100 km w Renault Scenic. Przy 15000 km rocznie to różnica 90 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.