Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq

Škoda Enyaq wygrywa 6 do 5

Największe różnice: Ładowanie 10–80% — Hyundai Ioniq 5 18 min, Škoda Enyaq 29 min · Ładowanie DC — Hyundai Ioniq 5 260 kW, Škoda Enyaq 165 kW · Moc — Hyundai Ioniq 5 229 KM, Škoda Enyaq 286 KM.

Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 to crossover z segmentu D oferujący trzy warianty napędu o zasięgach WLTP sięgających do 570 km.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq to elektryczny SUV segmentu D z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 581 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Hyundai Ioniq 5 czy Škoda Enyaq — kto wygrywa w czym

Škoda Enyaq wygrywa 6 do 5

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmŠkoda Enyaq +11 km
    Hyundai Ioniq 5
    570
    Škoda Enyaq
    581
  • Bateria kWhHyundai Ioniq 5 +7 kWh
    Hyundai Ioniq 5
    84
    Škoda Enyaq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,8 kWh/100 km
    Hyundai Ioniq 5
    16
    Škoda Enyaq
    15,2
  • Moc KMŠkoda Enyaq +57 KM
    Hyundai Ioniq 5
    229
    Škoda Enyaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −0,9 s
    Hyundai Ioniq 5
    7,5
    Škoda Enyaq
    6,6
  • Prędkość maks. km/hHyundai Ioniq 5 +5 km/h
    Hyundai Ioniq 5
    185
    Škoda Enyaq
    180
  • Ładowanie DC kWHyundai Ioniq 5 +95 kW
    Hyundai Ioniq 5
    260
    Škoda Enyaq
    165
  • Ładowanie AC kWŠkoda Enyaq +0,5 kW
    Hyundai Ioniq 5
    10,5
    Škoda Enyaq
    11
  • Ładowanie ↓ minHyundai Ioniq 5 −11 min
    Hyundai Ioniq 5
    18
    Škoda Enyaq
    29
  • Masa ↓ kgHyundai Ioniq 5 −81 kg
    Hyundai Ioniq 5
    1985
    Škoda Enyaq
    2066
  • Bagażnik lŠkoda Enyaq +65 l
    Hyundai Ioniq 5
    520
    Škoda Enyaq
    585

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq
Kluczowe parametry Hyundai Ioniq 5
84 kWh RWD
Škoda Enyaq
85
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP570 km581 kmŠkoda +11 km
Bateria84 kWh77 kWhHyundai +7 kWh
Zużycie ↓16 kWh/100 km15,2 kWh/100 kmŠkoda −0,8 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC260 kW165 kWHyundai +95 kW
Ładowanie AC10,5 kW11 kWŠkoda +0,5 kW
Ładowanie 10–80% ↓18 min29 minHyundai −11 min
Zasięg na minutę ładowania22,2 km/min14 km/minHyundai +8,2 km/min
Napięcie800 V400 VHyundai +400 V
Osiągi i napęd
Moc229 KM286 KMŠkoda +57 KM
0–100 km/h ↓7,5 s6,6 sŠkoda −0,9 s
Prędkość maks.185 km/h180 km/hHyundai +5 km/h
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓1985 kg2066 kgHyundai −81 kg
Bagażnik520 l585 lŠkoda +65 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4655 mm4658 mmŠkoda +3 mm
Szerokość1890 mm1879 mmHyundai +11 mm
Wysokość1605 mm1622 mmŠkoda +17 mm
Rozstaw osi3000 mm2766 mmHyundai +234 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Hyundai Ioniq 5

Koszt na 100 km4,8
Miesięcznie60
Rocznie720

Škoda Enyaq

Koszt na 100 km4,56
Miesięcznie57
Rocznie684

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Hyundai Ioniq 5

Škoda Enyaq

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Dlaczego Hyundai Ioniq 5 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Škoda Enyaq?

Hyundai Ioniq 5 wozi 84 kWh i przejeżdża 570 km, a Škoda Enyaq z baterią 77 kWh — 581 km. Decyduje zużycie energii: 16 wobec 15,2 kWh/100 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Škoda Enyaq: 585 l wobec 520 l w Hyundai Ioniq 5. Różnica to 65 l.

Który ładuje się szybciej?

Hyundai Ioniq 5 przyjmuje do 260 kW mocy stałoprądowej, Škoda Enyaq — do 165 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 18 i 29 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Škoda Enyaq: 15,2 kWh/100 km wobec 16 kWh/100 km w Hyundai Ioniq 5. Przy 15000 km rocznie to różnica 120 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.