BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5

BMW iX4 wygrywa 8 do 3

Największe różnice: Moc — BMW iX4 469 KM, Hyundai Ioniq 5 229 KM · Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, Hyundai Ioniq 5 260 kW · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Hyundai Ioniq 5 7,5 s.

BMW iX4

BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.

Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 to crossover z segmentu D oferujący trzy warianty napędu o zasięgach WLTP sięgających do 570 km.

Profil na tle rynku: BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX4 czy Hyundai Ioniq 5 — kto wygrywa w czym

BMW iX4 wygrywa 8 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX4 +258 km
    BMW iX4
    828
    Hyundai Ioniq 5
    570
  • Bateria kWhBMW iX4 +24,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Hyundai Ioniq 5
    84
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,3 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Hyundai Ioniq 5
    16
  • Moc KMBMW iX4 +240 KM
    BMW iX4
    469
    Hyundai Ioniq 5
    229
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,6 s
    BMW iX4
    4,9
    Hyundai Ioniq 5
    7,5
  • Prędkość maks. km/hBMW iX4 +25 km/h
    BMW iX4
    210
    Hyundai Ioniq 5
    185
  • Ładowanie DC kWBMW iX4 +140 kW
    BMW iX4
    400
    Hyundai Ioniq 5
    260
  • Ładowanie AC kWBMW iX4 +0,5 kW
    BMW iX4
    11
    Hyundai Ioniq 5
    10,5
  • Ładowanie ↓ minHyundai Ioniq 5 −3 min
    BMW iX4
    21
    Hyundai Ioniq 5
    18
  • Masa ↓ kgHyundai Ioniq 5 −320 kg
    BMW iX4
    2305
    Hyundai Ioniq 5
    1985
  • Bagażnik lHyundai Ioniq 5 +30 l
    BMW iX4
    490
    Hyundai Ioniq 5
    520

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5
Kluczowe parametry BMW iX4
50 xDrive
Hyundai Ioniq 5
84 kWh RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP828 km570 kmBMW +258 km
Bateria108,7 kWh84 kWhBMW +24,7 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km16 kWh/100 kmBMW −0,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW260 kWBMW +140 kW
Ładowanie AC11 kW10,5 kWBMW +0,5 kW
Ładowanie 10–80% ↓21 min18 minHyundai −3 min
Zasięg na minutę ładowania27,6 km/min22,2 km/minBMW +5,4 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc469 KM229 KMBMW +240 KM
0–100 km/h ↓4,9 s7,5 sBMW −2,6 s
Prędkość maks.210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2305 kg1985 kgHyundai −320 kg
Bagażnik490 l520 lHyundai +30 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4782 mm4655 mmBMW +127 mm
Szerokość1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Wysokość1595 mm1605 mmHyundai +10 mm
Rozstaw osi2897 mm3000 mmHyundai +103 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX4

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Hyundai Ioniq 5

Koszt na 100 km4,8
Miesięcznie60
Rocznie720

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX4

Hyundai Ioniq 5

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy Hyundai Ioniq 5?

Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 570 km, jakie podaje Hyundai Ioniq 5. Różnica to 258 km.

Czym różni się napęd BMW iX4 i Hyundai Ioniq 5?

BMW iX4 ma napęd AWD i 469 KM. Hyundai Ioniq 5 ma RWD i 229 KM.

Który jest mocniejszy — BMW iX4 czy Hyundai Ioniq 5?

Mocniejszy jest BMW iX4: 469 KM wobec 229 KM, jakie ma Hyundai Ioniq 5. Różnica to 240 KM.

Który ładuje się szybciej?

BMW iX4 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, Hyundai Ioniq 5 — do 260 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 21 i 18 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.