Škoda Enyaq vs Tesla Model Y

Tesla Model Y wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Moc — Škoda Enyaq 286 KM, Tesla Model Y 514 KM · Ładowanie DC — Škoda Enyaq 165 kW, Tesla Model Y 250 kW · 0–100 km/h — Škoda Enyaq 6,6 s, Tesla Model Y 4,6 s.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq to elektryczny SUV segmentu D z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 581 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil na tle rynku: Škoda Enyaq vs Tesla Model Y

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Škoda Enyaq czy Tesla Model Y — kto wygrywa w czym

Tesla Model Y wygrywa 8 do 1

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmTesla Model Y +41 km
    Škoda Enyaq
    581
    Tesla Model Y
    622
  • Bateria kWhTesla Model Y +2 kWh
    Škoda Enyaq
    77
    Tesla Model Y
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,4 kWh/100 km
    Škoda Enyaq
    15,2
    Tesla Model Y
    15,6
  • Moc KMTesla Model Y +228 KM
    Škoda Enyaq
    286
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −2 s
    Škoda Enyaq
    6,6
    Tesla Model Y
    4,6
  • Prędkość maks. km/hTesla Model Y +21 km/h
    Škoda Enyaq
    180
    Tesla Model Y
    201
  • Ładowanie DC kWTesla Model Y +85 kW
    Škoda Enyaq
    165
    Tesla Model Y
    250
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Škoda Enyaq
    11
    Tesla Model Y
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Škoda Enyaq
    29
    Tesla Model Y
    —
  • Masa ↓ kgTesla Model Y −69 kg
    Škoda Enyaq
    2066
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagażnik lTesla Model Y +237 l
    Škoda Enyaq
    585
    Tesla Model Y
    822

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Škoda Enyaq vs Tesla Model Y

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Škoda Enyaq vs Tesla Model Y
Kluczowe parametry Škoda Enyaq
85
Tesla Model Y
Premium AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP581 km622 kmTesla +41 km
Bateria77 kWh79 kWhTesla +2 kWh
Zużycie ↓15,2 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmŠkoda −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC165 kW250 kWTesla +85 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓29 min——
Zasięg na minutę ładowania14 km/min——
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc286 KM514 KMTesla +228 KM
0–100 km/h ↓6,6 s4,6 sTesla −2 s
Prędkość maks.180 km/h201 km/hTesla +21 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2066 kg1997 kgTesla −69 kg
Bagażnik585 l822 lTesla +237 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Škoda
Długość4658 mm4790 mmTesla +132 mm
Szerokość1879 mm1920 mmTesla +41 mm
Wysokość1622 mm1624 mmTesla +2 mm
Rozstaw osi2766 mm2890 mmTesla +124 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Škoda Enyaq

Koszt na 100 km4,56
Miesięcznie57
Rocznie684

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Škoda Enyaq

Tesla Model Y

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Škoda Enyaq czy Tesla Model Y?

Dalej jedzie Tesla Model Y: 622 km WLTP wobec 581 km, jakie podaje Škoda Enyaq. Różnica to 41 km.

Czym różni się napęd Škoda Enyaq i Tesla Model Y?

Škoda Enyaq ma napęd RWD i 286 KM. Tesla Model Y ma AWD i 514 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Škoda Enyaq — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Tesla Model Y z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Škoda Enyaq czy Tesla Model Y?

Mocniejszy jest Tesla Model Y: 514 KM wobec 286 KM, jakie ma Škoda Enyaq. Różnica to 228 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.