Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Hyundai IONIQ 3 wygrywa 6 do 3

Największe różnice: Bagażnik — Hyundai IONIQ 3 441 l, Renault 5 E-Tech 326 l · 0–100 km/h — Hyundai IONIQ 3 9,6 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Bateria — Hyundai IONIQ 3 61 kWh, Renault 5 E-Tech 52 kWh.

Hyundai IONIQ 3

Hyundai IONIQ 3 to hatchback z segmentu B w dwóch wariantach: zasięg WLTP od 344 do 497 km.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech to elektryczny hatchback segmentu B z napędem FWD: 95–150 KM, do 430 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 100 kW.

Profil na tle rynku: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Hyundai IONIQ 3 czy Renault 5 E-Tech — kto wygrywa w czym

Hyundai IONIQ 3 wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmHyundai IONIQ 3 +67 km
    Hyundai IONIQ 3
    497
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Bateria kWhHyundai IONIQ 3 +9 kWh
    Hyundai IONIQ 3
    61
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmHyundai IONIQ 3 −0,4 kWh/100 km
    Hyundai IONIQ 3
    13,8
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Moc KMRenault 5 E-Tech +15 KM
    Hyundai IONIQ 3
    135
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,7 s
    Hyundai IONIQ 3
    9,6
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Prędkość maks. km/hHyundai IONIQ 3 +15 km/h
    Hyundai IONIQ 3
    165
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Ładowanie DC kWHyundai IONIQ 3 +10 kW
    Hyundai IONIQ 3
    110
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Hyundai IONIQ 3
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Masa ↓ kgRenault 5 E-Tech −106 kg
    Hyundai IONIQ 3
    1555
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Bagażnik lHyundai IONIQ 3 +115 l
    Hyundai IONIQ 3
    441
    Renault 5 E-Tech
    326

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech
Kluczowe parametry Hyundai IONIQ 3
Long Range
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP497 km430 kmHyundai +67 km
Bateria61 kWh52 kWhHyundai +9 kWh
Zużycie ↓13,8 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmHyundai −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC110 kW100 kWHyundai +10 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠30 min 10–80%30 min 15–80%Bez różnicy
Zasięg na minutę ładowania11,6 km/min9,3 km/minHyundai +2,3 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc135 KM150 KMRenault +15 KM
0–100 km/h ↓9,6 s7,9 sRenault −1,7 s
Prędkość maks.165 km/h150 km/hHyundai +15 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1555 kg1449 kgRenault −106 kg
Bagażnik441 l326 lHyundai +115 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4155 mm3922 mmHyundai +233 mm
Szerokość1800 mm1774 mmHyundai +26 mm
Wysokość1505 mm1498 mmHyundai +7 mm
Rozstaw osi2680 mm2540 mmHyundai +140 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Hyundai IONIQ 3

Koszt na 100 km4,14
Miesięcznie52
Rocznie621

Renault 5 E-Tech

Koszt na 100 km4,26
Miesięcznie53
Rocznie639

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Hyundai IONIQ 3

Renault 5 E-Tech

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Hyundai IONIQ 3 czy Renault 5 E-Tech?

Dalej jedzie Hyundai IONIQ 3: 497 km WLTP wobec 430 km, jakie podaje Renault 5 E-Tech. Różnica to 67 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Hyundai IONIQ 3: 441 l wobec 326 l w Renault 5 E-Tech. Różnica to 115 l.

Który ładuje się szybciej?

Hyundai IONIQ 3 przyjmuje do 110 kW mocy stałoprądowej, Renault 5 E-Tech — do 100 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Hyundai IONIQ 3: 13,8 kWh/100 km wobec 14,2 kWh/100 km w Renault 5 E-Tech. Przy 15000 km rocznie to różnica 60 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.