Renault 5 E-Tech vs Volkswagen ID. Polo
Volkswagen ID. Polo wygrywa 7 do 1
Największe różnice: Moc — Renault 5 E-Tech 150 KM, Volkswagen ID. Polo 211 KM · Bagażnik — Renault 5 E-Tech 326 l, Volkswagen ID. Polo 441 l · 0–100 km/h — Renault 5 E-Tech 7,9 s, Volkswagen ID. Polo 7,1 s.
Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech to elektryczny hatchback segmentu B z napędem FWD: 95–150 KM, do 430 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 100 kW.
Volkswagen ID. Polo
Volkswagen ID. Polo to hatchback z segmentu B w czterech wariantach: zasięg WLTP od 329 do 454 km, moc od 116 do 226 KM.
Profil na tle rynku: Renault 5 E-Tech vs Volkswagen ID. Polo
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Volkswagen ID. Polo52 kWh 155 kW
Renault 5 E-Tech czy Volkswagen ID. Polo — kto wygrywa w czym
Volkswagen ID. Polo wygrywa 7 do 1
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmVolkswagen ID. Polo +24 km
- Bateria kWhBez różnicy
- Zużycie ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID. Polo −0,9 kWh/100 km
- Moc KMVolkswagen ID. Polo +61 KM
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID. Polo −0,8 s
- Prędkość maks. km/hVolkswagen ID. Polo +10 km/h
- Ładowanie DC kWVolkswagen ID. Polo +5 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgRenault 5 E-Tech −127 kg
- Bagażnik lVolkswagen ID. Polo +115 l
Dane techniczne: Renault 5 E-Tech vs Volkswagen ID. Polo
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Volkswagen ID. Polo52 kWh 155 kW | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 430 km | 454 km | Volkswagen +24 km |
| Bateria | 52 kWh | 52 kWh | Bez różnicy |
| Zużycie ↓ | 14,2 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km | Volkswagen −0,9 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 100 kW | 105 kW | Volkswagen +5 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 30 min 15–80% | 24 min 10–80% | 6 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 9,3 km/min | 13,2 km/min | Volkswagen +3,9 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 150 KM | 211 KM | Volkswagen +61 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,9 s | 7,1 s | Volkswagen −0,8 s |
| Prędkość maks. | 150 km/h | 160 km/h | Volkswagen +10 km/h |
| Napęd | FWD | FWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1449 kg | 1576 kg | Renault −127 kg |
| Bagażnik | 326 l | 441 l | Volkswagen +115 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 3922 mm | 4053 mm | Volkswagen +131 mm |
| Szerokość | 1774 mm | 1816 mm | Volkswagen +42 mm |
| Wysokość | 1498 mm | 1530 mm | Volkswagen +32 mm |
| Rozstaw osi | 2540 mm | 2600 mm | Volkswagen +60 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Renault 5 E-Tech
Volkswagen ID. Polo
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Renault 5 E-Tech
Volkswagen ID. Polo
Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Renault 5 E-Tech czy Volkswagen ID. Polo?
Dalej jedzie Volkswagen ID. Polo: 454 km WLTP wobec 430 km, jakie podaje Renault 5 E-Tech. Różnica to 24 km.
Który jest mocniejszy — Renault 5 E-Tech czy Volkswagen ID. Polo?
Mocniejszy jest Volkswagen ID. Polo: 211 KM wobec 150 KM, jakie ma Renault 5 E-Tech. Różnica to 61 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Volkswagen ID. Polo: 441 l wobec 326 l w Renault 5 E-Tech. Różnica to 115 l.
Który ładuje się szybciej?
Renault 5 E-Tech przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Volkswagen ID. Polo — do 105 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

