Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y

Tesla Model Y wygrywa 6 do 2

Największe różnice: Moc — Ford Mustang Mach-E 276 KM, Tesla Model Y 514 KM · Ładowanie DC — Ford Mustang Mach-E 150 kW, Tesla Model Y 250 kW · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Tesla Model Y 4,6 s.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 470 do 615 km, moc od 268 do 487 KM.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil na tle rynku: Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Ford Mustang Mach-E czy Tesla Model Y — kto wygrywa w czym

Tesla Model Y wygrywa 6 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmTesla Model Y +7 km
    Ford Mustang Mach-E
    615
    Tesla Model Y
    622
  • Bateria kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
    Ford Mustang Mach-E
    88
    Tesla Model Y
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −1,3 kWh/100 km
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
    Tesla Model Y
    15,6
  • Moc KMTesla Model Y +238 KM
    Ford Mustang Mach-E
    276
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −1,5 s
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
    Tesla Model Y
    4,6
  • Prędkość maks. km/hTesla Model Y +21 km/h
    Ford Mustang Mach-E
    180
    Tesla Model Y
    201
  • Ładowanie DC kWTesla Model Y +100 kW
    Ford Mustang Mach-E
    150
    Tesla Model Y
    250
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Tesla Model Y
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Tesla Model Y
    —
  • Masa ↓ kgTesla Model Y −89 kg
    Ford Mustang Mach-E
    2086
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagażnik lBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Tesla Model Y
    822

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y
Kluczowe parametry Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · rocznik 2026
Tesla Model Y
Premium AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP615 km622 kmTesla +7 km
Bateria88 kWh79 kWhFord +9 kWh
Zużycie ↓14,3 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmFord −1,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW250 kWTesla +100 kW
Ładowanie AC—11 kW—
Ładowanie 10–80% ↓———
Zasięg na minutę ładowania———
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc276 KM514 KMTesla +238 KM
0–100 km/h ↓6,1 s4,6 sTesla −1,5 s
Prędkość maks.180 km/h201 km/hTesla +21 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2086 kg1997 kgTesla −89 kg
Bagażnik—822 l—
Długość—4790 mm—
Szerokość—1920 mm—
Wysokość—1624 mm—
Rozstaw osi—2890 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Ford Mustang Mach-E

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Ford Mustang Mach-E

Tesla Model Y

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Dlaczego Ford Mustang Mach-E ma większą baterię, a jedzie krócej niż Tesla Model Y?

Ford Mustang Mach-E wozi 88 kWh i przejeżdża 615 km, a Tesla Model Y z baterią 79 kWh — 622 km. Decyduje zużycie energii: 14,3 wobec 15,6 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Ford Mustang Mach-E i Tesla Model Y?

Ford Mustang Mach-E ma napęd RWD i 276 KM. Tesla Model Y ma AWD i 514 KM.

Który jest mocniejszy — Ford Mustang Mach-E czy Tesla Model Y?

Mocniejszy jest Tesla Model Y: 514 KM wobec 276 KM, jakie ma Ford Mustang Mach-E. Różnica to 238 KM.

Który ładuje się szybciej?

Ford Mustang Mach-E przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Tesla Model Y — do 250 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.