Ford Mustang Mach-E vs Lexus RZ

Ford Mustang Mach-E wygrywa 6 do 1

Największe różnice: Moc — Ford Mustang Mach-E 276 KM, Lexus RZ 224 KM · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Lexus RZ 7,5 s · Bateria — Ford Mustang Mach-E 88 kWh, Lexus RZ 72 kWh.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 470 do 615 km, moc od 268 do 487 KM.

Lexus RZ

Lexus RZ to elektryczny SUV segmentu D, oferujący trzy warianty mocy i napędu z zasięgiem WLTP do 568 km.

Profil na tle rynku: Ford Mustang Mach-E vs Lexus RZ

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Ford Mustang Mach-E czy Lexus RZ — kto wygrywa w czym

Ford Mustang Mach-E wygrywa 6 do 1

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmFord Mustang Mach-E +47 km
    Ford Mustang Mach-E
    615
    Lexus RZ
    568
  • Bateria kWhFord Mustang Mach-E +16 kWh
    Ford Mustang Mach-E
    88
    Lexus RZ
    72
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −0,4 kWh/100 km
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
    Lexus RZ
    14,7
  • Moc KMFord Mustang Mach-E +52 KM
    Ford Mustang Mach-E
    276
    Lexus RZ
    224
  • 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −1,4 s
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
    Lexus RZ
    7,5
  • Prędkość maks. km/hFord Mustang Mach-E +20 km/h
    Ford Mustang Mach-E
    180
    Lexus RZ
    160
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Ford Mustang Mach-E
    150
    Lexus RZ
    150
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Lexus RZ
    22
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Lexus RZ
    30
  • Masa ↓ kgLexus RZ −91 kg
    Ford Mustang Mach-E
    2086
    Lexus RZ
    1995
  • Bagażnik lBrak danych
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Lexus RZ
    522

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Ford Mustang Mach-E vs Lexus RZ

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Ford Mustang Mach-E vs Lexus RZ
Kluczowe parametry Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · rocznik 2026
Lexus RZ
350e
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP615 km568 kmFord +47 km
Bateria88 kWh72 kWhFord +16 kWh
Zużycie ↓14,3 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmFord −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW150 kWBez różnicy
Ładowanie AC—22 kW—
Ładowanie 10–80% ↓—30 min—
Zasięg na minutę ładowania—13,3 km/min—
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc276 KM224 KMFord +52 KM
0–100 km/h ↓6,1 s7,5 sFord −1,4 s
Prędkość maks.180 km/h160 km/hFord +20 km/h
NapędRWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2086 kg1995 kgLexus −91 kg
Bagażnik—522 l—
Długość—4805 mm—
Szerokość—1895 mm—
Wysokość—1635 mm—
Rozstaw osi—2850 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Ford Mustang Mach-E

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Lexus RZ

Koszt na 100 km4,41
Miesięcznie55
Rocznie661

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Ford Mustang Mach-E

Lexus RZ

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Ford Mustang Mach-E czy Lexus RZ?

Dalej jedzie Ford Mustang Mach-E: 615 km WLTP wobec 568 km, jakie podaje Lexus RZ. Różnica to 47 km.

Czym różni się napęd Ford Mustang Mach-E i Lexus RZ?

Ford Mustang Mach-E ma napęd RWD i 276 KM. Lexus RZ ma FWD i 224 KM.

Który ładuje się szybciej?

Ford Mustang Mach-E przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Lexus RZ — do 150 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Ford Mustang Mach-E: 14,3 kWh/100 km wobec 14,7 kWh/100 km w Lexus RZ. Przy 15000 km rocznie to różnica 60 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.