Ford Explorer vs Polestar 4

Polestar 4 wygrywa 4 do 3

Największe różnice: Zużycie — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Polestar 4 17,8 kWh/100 km · Bateria — Ford Explorer 79 kWh, Polestar 4 94 kWh · Prędkość maks. — Ford Explorer 180 km/h, Polestar 4 200 km/h.

Ford Explorer

Ford Explorer to SUV z segmentu D, w roczniku 2027 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 444 do 602 km, moc od 190 do 340 KM.

Polestar 4

Polestar 4 to SUV segmentu D oferujący wysoką moc w wersji Dual Motor oraz duży zasięg w konfiguracji Single Motor.

Profil na tle rynku: Ford Explorer vs Polestar 4

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Ford Explorer czy Polestar 4 — kto wygrywa w czym

Polestar 4 wygrywa 4 do 3

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPolestar 4 +18 km
    Ford Explorer
    602
    Polestar 4
    620
  • Bateria kWhPolestar 4 +15 kWh
    Ford Explorer
    79
    Polestar 4
    94
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmFord Explorer −4,7 kWh/100 km
    Ford Explorer
    13,1
    Polestar 4
    17,8
  • Moc KMFord Explorer +14 KM
    Ford Explorer
    286
    Polestar 4
    272
  • 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −0,7 s
    Ford Explorer
    6,4
    Polestar 4
    7,1
  • Prędkość maks. km/hPolestar 4 +20 km/h
    Ford Explorer
    180
    Polestar 4
    200
  • Ładowanie DC kWPolestar 4 +17 kW
    Ford Explorer
    183
    Polestar 4
    200
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    30
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    2230
  • Bagażnik lBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    526

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Ford Explorer vs Polestar 4

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Ford Explorer vs Polestar 4
Kluczowe parametry Ford Explorer
Extended Range RWD · rocznik 2027
Polestar 4
Rear Motor
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP602 km620 kmPolestar +18 km
Bateria79 kWh94 kWhPolestar +15 kWh
Zużycie ↓13,1 kWh/100 km17,8 kWh/100 kmFord −4,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC183 kW200 kWPolestar +17 kW
Ładowanie AC—11 kW—
Ładowanie 10–80% ↓—30 min—
Zasięg na minutę ładowania—14,5 km/min—
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc286 KM272 KMFord +14 KM
0–100 km/h ↓6,4 s7,1 sFord −0,7 s
Prędkość maks.180 km/h200 km/hPolestar +20 km/h
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓—2230 kg—
Bagażnik—526 l—
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Polestar
Długość—4839 mm—
Szerokość—2008 mm—
Wysokość—1544 mm—
Rozstaw osi—2999 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Ford Explorer

Koszt na 100 km3,93
Miesięcznie49
Rocznie589

Polestar 4

Koszt na 100 km5,34
Miesięcznie67
Rocznie801

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Ford Explorer

Polestar 4

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Ford Explorer czy Polestar 4?

Dalej jedzie Polestar 4: 620 km WLTP wobec 602 km, jakie podaje Ford Explorer. Różnica to 18 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Polestar 4 — jego bateria 94 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Ford Explorer z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Ford Explorer przyjmuje do 183 kW mocy stałoprądowej, Polestar 4 — do 200 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Ford Explorer: 13,1 kWh/100 km wobec 17,8 kWh/100 km w Polestar 4. Przy 15000 km rocznie to różnica 705 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.