Ford Explorer vs Tesla Model Y

Tesla Model Y wygrywa 5 do 1

Największe różnice: Moc — Ford Explorer 286 KM, Tesla Model Y 514 KM · 0–100 km/h — Ford Explorer 6,4 s, Tesla Model Y 4,6 s · Ładowanie DC — Ford Explorer 183 kW, Tesla Model Y 250 kW.

Ford Explorer

Ford Explorer to SUV z segmentu D, w roczniku 2027 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 444 do 602 km, moc od 190 do 340 KM.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil na tle rynku: Ford Explorer vs Tesla Model Y

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Ford Explorer czy Tesla Model Y — kto wygrywa w czym

Tesla Model Y wygrywa 5 do 1

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmTesla Model Y +20 km
    Ford Explorer
    602
    Tesla Model Y
    622
  • Bateria kWhBez różnicy
    Ford Explorer
    79
    Tesla Model Y
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,5 kWh/100 km
    Ford Explorer
    13,1
    Tesla Model Y
    15,6
  • Moc KMTesla Model Y +228 KM
    Ford Explorer
    286
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −1,8 s
    Ford Explorer
    6,4
    Tesla Model Y
    4,6
  • Prędkość maks. km/hTesla Model Y +21 km/h
    Ford Explorer
    180
    Tesla Model Y
    201
  • Ładowanie DC kWTesla Model Y +67 kW
    Ford Explorer
    183
    Tesla Model Y
    250
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Tesla Model Y
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Tesla Model Y
    —
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagażnik lBrak danych
    Ford Explorer
    —
    Tesla Model Y
    822

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Ford Explorer vs Tesla Model Y

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Ford Explorer vs Tesla Model Y
Kluczowe parametry Ford Explorer
Extended Range RWD · rocznik 2027
Tesla Model Y
Premium AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP602 km622 kmTesla +20 km
Bateria79 kWh79 kWhBez różnicy
Zużycie ↓13,1 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmFord −2,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC183 kW250 kWTesla +67 kW
Ładowanie AC—11 kW—
Ładowanie 10–80% ↓———
Zasięg na minutę ładowania———
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc286 KM514 KMTesla +228 KM
0–100 km/h ↓6,4 s4,6 sTesla −1,8 s
Prędkość maks.180 km/h201 km/hTesla +21 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓—1997 kg—
Bagażnik—822 l—
Długość—4790 mm—
Szerokość—1920 mm—
Wysokość—1624 mm—
Rozstaw osi—2890 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Ford Explorer

Koszt na 100 km3,93
Miesięcznie49
Rocznie589

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Ford Explorer

Tesla Model Y

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Ford Explorer czy Tesla Model Y?

Dalej jedzie Tesla Model Y: 622 km WLTP wobec 602 km, jakie podaje Ford Explorer. Różnica to 20 km.

Czym różni się napęd Ford Explorer i Tesla Model Y?

Ford Explorer ma napęd RWD i 286 KM. Tesla Model Y ma AWD i 514 KM.

Który jest mocniejszy — Ford Explorer czy Tesla Model Y?

Mocniejszy jest Tesla Model Y: 514 KM wobec 286 KM, jakie ma Ford Explorer. Różnica to 228 KM.

Który ładuje się szybciej?

Ford Explorer przyjmuje do 183 kW mocy stałoprądowej, Tesla Model Y — do 250 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.