Changan Deepal S05 vs Lancia Gamma
Changan Deepal S05 wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie AC — Changan Deepal S05 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Zasięg WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Lancia Gamma 741 km · Bateria — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: RWD Max z zasięgiem WLTP 488 km i AWD Max o mocy 435 KM.
Lancia Gamma
Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.
Profil na tle rynku: Changan Deepal S05 vs Lancia Gamma
- Changan Deepal S05RWD Max
Lancia GammaLong Range
Changan Deepal S05 czy Lancia Gamma — kto wygrywa w czym
Changan Deepal S05 wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmLancia Gamma +253 km
- Bateria kWhLancia Gamma +28,4 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
- Moc KMChangan Deepal S05 +27 KM
- 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −0,3 s
- Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
- Ładowanie DC kWChangan Deepal S05 +40 kW
- Ładowanie AC kWChangan Deepal S05 +4 kW
- Masa ↓ kgChangan Deepal S05 −195 kg
- Bagażnik lLancia Gamma +68 l
Dane techniczne: Changan Deepal S05 vs Lancia Gamma
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Changan Deepal S05 RWD Max | Lancia GammaLong Range | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 488 km | 741 km | Lancia +253 km |
| Bateria | 68,8 kWh | 97,2 kWh | Lancia +28,4 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Changan −0,3 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 200 kW | 160 kW | Changan +40 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 7 kW | Changan +4 kW |
| Ładowanie ⚠ | 23 min 10–80% | 27 min 20–80% | 4 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,9 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,6 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 272 KM | 245 KM | Changan +27 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,8 s | Changan −0,3 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 190 km/h | Lancia +10 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1940 kg | 2135 kg | Changan −195 kg |
| Bagażnik | 492 l | 560 l | Lancia +68 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4598 mm | 4672 mm | Lancia +74 mm |
| Szerokość | 1900 mm | 1898 mm | Changan +2 mm |
| Wysokość | 1600 mm | 1664 mm | Lancia +64 mm |
| Rozstaw osi | 2880 mm | 2791 mm | Changan +89 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Changan Deepal S05
Lancia Gamma
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Changan Deepal S05
Lancia Gamma
Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Changan Deepal S05 czy Lancia Gamma?
Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 488 km, jakie podaje Changan Deepal S05. Różnica to 253 km.
Czym różni się napęd Changan Deepal S05 i Lancia Gamma?
Changan Deepal S05 ma napęd RWD i 272 KM. Lancia Gamma ma FWD i 245 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 492 l w Changan Deepal S05. Różnica to 68 l.
Który ładuje się szybciej?
Changan Deepal S05 przyjmuje do 200 kW mocy stałoprądowej, Lancia Gamma — do 160 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




