Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq wygrywa 5 do 4
Największe różnice: Ładowanie 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Škoda Elroq 29 min · Ładowanie DC — Changan Deepal S05 200 kW, Škoda Elroq 165 kW · 0–100 km/h — Changan Deepal S05 7,5 s, Škoda Elroq 6,2 s.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: RWD Max z zasięgiem WLTP 488 km i AWD Max o mocy 435 KM.
Škoda Elroq
Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.
Profil na tle rynku: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
- Changan Deepal S05RWD Max
Škoda Elroq85x
Changan Deepal S05 czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym
Škoda Elroq wygrywa 5 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmŠkoda Elroq +88 km
- Bateria kWhŠkoda Elroq +8,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,4 kWh/100 km
- Moc KMŠkoda Elroq +27 KM
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,3 s
- Prędkość maks. km/hBez różnicy
- Ładowanie DC kWChangan Deepal S05 +35 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minChangan Deepal S05 −6 min
- Masa ↓ kgChangan Deepal S05 −192 kg
- Bagażnik lChangan Deepal S05 +22 l
Dane techniczne: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Changan Deepal S05 RWD Max | Škoda Elroq85x | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 488 km | 576 km | Škoda +88 km |
| Bateria | 68,8 kWh | 77 kWh | Škoda +8,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,9 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −0,4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 200 kW | 165 kW | Changan +35 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 23 min | 29 min | Changan −6 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,9 km/min | 13,9 km/min | Changan +1 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 272 KM | 299 KM | Škoda +27 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 6,2 s | Škoda −1,3 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 180 km/h | Bez różnicy |
| Napęd | RWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1940 kg | 2132 kg | Changan −192 kg |
| Bagażnik | 492 l | 470 l | Changan +22 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4598 mm | 4488 mm | Changan +110 mm |
| Szerokość | 1900 mm | 1884 mm | Changan +16 mm |
| Wysokość | 1600 mm | 1620 mm | Škoda +20 mm |
| Rozstaw osi | 2880 mm | 2766 mm | Changan +114 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Changan Deepal S05 czy Škoda Elroq?
Dalej jedzie Škoda Elroq: 576 km WLTP wobec 488 km, jakie podaje Changan Deepal S05. Różnica to 88 km.
Czym różni się napęd Changan Deepal S05 i Škoda Elroq?
Changan Deepal S05 ma napęd RWD i 272 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.
Który ładuje się szybciej?
Changan Deepal S05 przyjmuje do 200 kW mocy stałoprądowej, Škoda Elroq — do 165 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 23 i 29 min.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze Škoda Elroq: 15,5 kWh/100 km wobec 15,9 kWh/100 km w Changan Deepal S05. Przy 15000 km rocznie to różnica 60 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




