Audi Q4 Sportback e-tron vs Kia Niro EV
Audi Q4 Sportback e-tron wygrywa 8 do 0
Największe różnice: Ładowanie DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Kia Niro EV 80 kW · Moc — Audi Q4 Sportback e-tron 286 KM, Kia Niro EV 204 KM · Zasięg WLTP — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Kia Niro EV 460 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron to SUV coupe z segmentu C, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 451 do 576 km, moc od 204 do 340 KM.
Kia Niro EV
Kia Niro EV to elektryczny crossover z segmentu C, oferujący napęd na przednią oś i zasięg do 460 km w cyklu WLTP.
Profil na tle rynku: Audi Q4 Sportback e-tron vs Kia Niro EV
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Kia Niro EV64.8 kWh
Audi Q4 Sportback e-tron czy Kia Niro EV — kto wygrywa w czym
Audi Q4 Sportback e-tron wygrywa 8 do 0
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +116 km
- Bateria kWhAudi Q4 Sportback e-tron +12,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −2,8 kWh/100 km
- Moc KMAudi Q4 Sportback e-tron +82 KM
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,2 s
- Prędkość maks. km/hAudi Q4 Sportback e-tron +13 km/h
- Ładowanie DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +85 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lAudi Q4 Sportback e-tron +52 l
Dane techniczne: Audi Q4 Sportback e-tron vs Kia Niro EV
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Kia Niro EV64.8 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 576 km | 460 km | Audi +116 km |
| Bateria | 77 kWh | 64,8 kWh | Audi +12,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Audi −2,8 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 165 kW | 80 kW | Audi +85 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | — | 43 min | — |
| Zasięg na minutę ładowania | — | 7,5 km/min | — |
| Napięcie | — | 400 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 286 KM | 204 KM | Audi +82 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 7,8 s | Audi −1,2 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 167 km/h | Audi +13 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 1610 kg | — |
| Bagażnik | 527 l | 475 l | Audi +52 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Kia |
| Długość | — | 4420 mm | — |
| Szerokość | — | 1825 mm | — |
| Wysokość | — | 1570 mm | — |
| Rozstaw osi | — | 2720 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Audi Q4 Sportback e-tron
Kia Niro EV
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Audi Q4 Sportback e-tron
Kia Niro EV
Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Audi Q4 Sportback e-tron czy Kia Niro EV?
Dalej jedzie Audi Q4 Sportback e-tron: 576 km WLTP wobec 460 km, jakie podaje Kia Niro EV. Różnica to 116 km.
Czym różni się napęd Audi Q4 Sportback e-tron i Kia Niro EV?
Audi Q4 Sportback e-tron ma napęd RWD i 286 KM. Kia Niro EV ma FWD i 204 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Kia Niro EV — jego bateria 64,8 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Audi Q4 Sportback e-tron z baterią 77 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Audi Q4 Sportback e-tron czy Kia Niro EV?
Mocniejszy jest Audi Q4 Sportback e-tron: 286 KM wobec 204 KM, jakie ma Kia Niro EV. Różnica to 82 KM.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



