Volvo EX60 vs Volvo EX60 Cross Country

Volvo EX60 wygrywa 5 do 2

Największe różnice: Moc — Volvo EX60 680 KM, Volvo EX60 Cross Country 510 KM · Bateria — Volvo EX60 117 kWh, Volvo EX60 Cross Country 90 kWh · Zasięg WLTP — Volvo EX60 810 km, Volvo EX60 Cross Country 640 km.

Volvo EX60

Volvo EX60 to elektryczny SUV segmentu D w trzech wersjach: zasięg WLTP od 611 do 810 km, moc od 374 do 680 KM i ładowanie DC do 400 kW.

Volvo EX60 Cross Country

Volvo EX60 Cross Country to SUV segmentu D oferujący dwa warianty z napędem na obie osie i wysoką moc.

Profil na tle rynku: Volvo EX60 vs Volvo EX60 Cross Country

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Volvo EX60 czy Volvo EX60 Cross Country — kto wygrywa w czym

Volvo EX60 wygrywa 5 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmVolvo EX60 +170 km
    Volvo EX60
    810
    Volvo EX60 Cross Country
    640
  • Bateria kWhVolvo EX60 +27 kWh
    Volvo EX60
    117
    Volvo EX60 Cross Country
    90
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmVolvo EX60 −0,1 kWh/100 km
    Volvo EX60
    16,1
    Volvo EX60 Cross Country
    16,2
  • Moc KMVolvo EX60 +170 KM
    Volvo EX60
    680
    Volvo EX60 Cross Country
    510
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 −0,8 s
    Volvo EX60
    3,9
    Volvo EX60 Cross Country
    4,7
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Volvo EX60
    180
    Volvo EX60 Cross Country
    180
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Volvo EX60
    400
    Volvo EX60 Cross Country
    400
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Volvo EX60
    —
    Volvo EX60 Cross Country
    22
  • Ładowanie ↓ minVolvo EX60 Cross Country −1 min
    Volvo EX60
    19
    Volvo EX60 Cross Country
    18
  • Masa ↓ kgVolvo EX60 Cross Country −61 kg
    Volvo EX60
    2356
    Volvo EX60 Cross Country
    2295
  • Bagażnik lBez różnicy
    Volvo EX60
    523
    Volvo EX60 Cross Country
    523

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Volvo EX60 vs Volvo EX60 Cross Country

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Volvo EX60 vs Volvo EX60 Cross Country
Kluczowe parametry Volvo EX60
P12 AWD
Volvo EX60 Cross Country
P10 AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP810 km640 kmVolvo +170 km
Bateria117 kWh90 kWhVolvo +27 kWh
Zużycie ↓16,1 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmVolvo −0,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW400 kWBez różnicy
Ładowanie AC—22 kW—
Ładowanie 10–80% ↓19 min18 minVolvo −1 min
Zasięg na minutę ładowania29,8 km/min24,9 km/minVolvo +4,9 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc680 KM510 KMVolvo +170 KM
0–100 km/h ↓3,9 s4,7 sVolvo −0,8 s
Prędkość maks.180 km/h180 km/hBez różnicy
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2356 kg2295 kgVolvo −61 kg
Bagażnik523 l523 lBez różnicy
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4803 mm4803 mmBez różnicy
Szerokość1908 mm1899 mmVolvo +9 mm
Wysokość1635 mm1635 mmBez różnicy
Rozstaw osi2970 mm2970 mmBez różnicy

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Volvo EX60

Koszt na 100 km4,83
Miesięcznie60
Rocznie725

Volvo EX60 Cross Country

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Volvo EX60

Volvo EX60 Cross Country

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Volvo EX60 czy Volvo EX60 Cross Country?

Dalej jedzie Volvo EX60: 810 km WLTP wobec 640 km, jakie podaje Volvo EX60 Cross Country. Różnica to 170 km.

Który jest mocniejszy — Volvo EX60 czy Volvo EX60 Cross Country?

Mocniejszy jest Volvo EX60: 680 KM wobec 510 KM, jakie ma Volvo EX60 Cross Country. Różnica to 170 KM.

Który ładuje się szybciej?

Volvo EX60 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, Volvo EX60 Cross Country — do 400 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 19 i 18 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.