Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie DC — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 Cross Country 400 kW · Ładowanie AC — Škoda Peaq 11 kW, Volvo EX60 Cross Country 22 kW · Bagażnik — Škoda Peaq 935 l, Volvo EX60 Cross Country 523 l.
Škoda Peaq
Škoda Peaq to elektryczny SUV segmentu D oferujący trzy warianty napędu z zasięgami WLTP sięgającymi do 647 km.
Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country to SUV segmentu D oferujący dwa warianty z napędem na obie osie i wysoką moc.
Profil na tle rynku: Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Škoda Peaq90
Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD
Škoda Peaq czy Volvo EX60 Cross Country — kto wygrywa w czym
Volvo EX60 Cross Country wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmŠkoda Peaq +7 km
- Bateria kWhVolvo EX60 Cross Country +4 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,2 kWh/100 km
- Moc KMVolvo EX60 Cross Country +224 KM
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 Cross Country −2,4 s
- Prędkość maks. km/hBez różnicy
- Ładowanie DC kWVolvo EX60 Cross Country +201 kW
- Ładowanie AC kWVolvo EX60 Cross Country +11 kW
- Ładowanie ↓ minVolvo EX60 Cross Country −10 min
- Masa ↓ kgŠkoda Peaq −61 kg
- Bagażnik lŠkoda Peaq +412 l
Dane techniczne: Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Škoda Peaq90 | Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 647 km | 640 km | Škoda +7 km |
| Bateria | 86 kWh | 90 kWh | Volvo +4 kWh |
| Zużycie ↓ | 15 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Škoda −1,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 199 kW | 400 kW | Volvo +201 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 22 kW | Volvo +11 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 28 min | 18 min | Volvo −10 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 16,2 km/min | 24,9 km/min | Volvo +8,7 km/min |
| Napięcie | 400 V | 800 V | Volvo +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 286 KM | 510 KM | Volvo +224 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,1 s | 4,7 s | Volvo −2,4 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 180 km/h | Bez różnicy |
| Napęd | RWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2234 kg | 2295 kg | Škoda −61 kg |
| Bagażnik | 935 l | 523 l | Škoda +412 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4874 mm | 4803 mm | Škoda +71 mm |
| Szerokość | 1867 mm | 1899 mm | Volvo +32 mm |
| Wysokość | 1664 mm | 1635 mm | Škoda +29 mm |
| Rozstaw osi | 2965 mm | 2970 mm | Volvo +5 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Škoda Peaq
Volvo EX60 Cross Country
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Škoda Peaq
Volvo EX60 Cross Country
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Dlaczego Volvo EX60 Cross Country ma większą baterię, a jedzie krócej niż Škoda Peaq?
Volvo EX60 Cross Country wozi 90 kWh i przejeżdża 640 km, a Škoda Peaq z baterią 86 kWh — 647 km. Decyduje zużycie energii: 16,2 wobec 15 kWh/100 km.
Czym różni się napęd Škoda Peaq i Volvo EX60 Cross Country?
Škoda Peaq ma napęd RWD i 286 KM. Volvo EX60 Cross Country ma AWD i 510 KM.
Który jest mocniejszy — Škoda Peaq czy Volvo EX60 Cross Country?
Mocniejszy jest Volvo EX60 Cross Country: 510 KM wobec 286 KM, jakie ma Škoda Peaq. Różnica to 224 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Škoda Peaq: 935 l wobec 523 l w Volvo EX60 Cross Country. Różnica to 412 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.


