Porsche Taycan Sport Turismo vs Zeekr 7GT
Zeekr 7GT wygrywa 6 do 5
Największe różnice: Ładowanie AC — Porsche Taycan Sport Turismo 11 kW, Zeekr 7GT 22 kW · Ładowanie DC — Porsche Taycan Sport Turismo 320 kW, Zeekr 7GT 420 kW · Ładowanie 10–80% — Porsche Taycan Sport Turismo 18 min, Zeekr 7GT 16 min.
Porsche Taycan Sport Turismo
Porsche Taycan Sport Turismo to kombi z segmentu E: w roczniku 2027 w 8 wersjach, zasięg WLTP od 536 do 671 km, moc od 408 do 775 KM i ładowanie DC do 320 kW.
Zeekr 7GT
Zeekr 7GT to elektryczne kombi z segmentu E, oferujące trzy warianty napędu o mocy od 421 KM do 646 KM.
Profil na tle rynku: Porsche Taycan Sport Turismo vs Zeekr 7GT
- Porsche Taycan Sport TurismoPerformance Battery Plus
Zeekr 7GTLong Range RWD
Porsche Taycan Sport Turismo czy Zeekr 7GT — kto wygrywa w czym
Zeekr 7GT wygrywa 6 do 5
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmPorsche Taycan Sport Turismo +16 km
- Bateria kWhZeekr 7GT +3 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmZeekr 7GT −0,4 kWh/100 km
- Moc KMPorsche Taycan Sport Turismo +14 KM
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan Sport Turismo −0,5 s
- Prędkość maks. km/hPorsche Taycan Sport Turismo +20 km/h
- Ładowanie DC kWZeekr 7GT +100 kW
- Ładowanie AC kWZeekr 7GT +11 kW
- Ładowanie ↓ minZeekr 7GT −2 min
- Masa ↓ kgPorsche Taycan Sport Turismo −90 kg
- Bagażnik lZeekr 7GT +10 l
Dane techniczne: Porsche Taycan Sport Turismo vs Zeekr 7GT
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Porsche Taycan Sport Turismo Performance Battery Plus | Zeekr 7GTLong Range RWD | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 671 km | 655 km | Porsche +16 km |
| Bateria | 97 kWh | 100 kWh | Zeekr +3 kWh |
| Zużycie ↓ | 17,3 kWh/100 km | 16,9 kWh/100 km | Zeekr −0,4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 320 kW | 420 kW | Zeekr +100 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 22 kW | Zeekr +11 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 18 min | 16 min | Zeekr −2 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 26,1 km/min | 28,7 km/min | Zeekr +2,6 km/min |
| Napięcie | 800 V | 800 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 435 KM | 421 KM | Porsche +14 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,8 s | 5,3 s | Porsche −0,5 s |
| Prędkość maks. | 230 km/h | 210 km/h | Porsche +20 km/h |
| Napęd | RWD | RWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2195 kg | 2285 kg | Porsche −90 kg |
| Bagażnik | 446 l | 456 l | Zeekr +10 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Zeekr |
| Długość | 4963 mm | 4817 mm | Porsche +146 mm |
| Szerokość | 1966 mm | 1910 mm | Porsche +56 mm |
| Wysokość | 1390 mm | 1456 mm | Zeekr +66 mm |
| Rozstaw osi | 2900 mm | 2900 mm | Bez różnicy |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Porsche Taycan Sport Turismo
Zeekr 7GT
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Porsche Taycan Sport Turismo
Inne porównania w tej klasie: Kombi, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Porsche Taycan Sport Turismo czy Zeekr 7GT?
Dalej jedzie Porsche Taycan Sport Turismo: 671 km WLTP wobec 655 km, jakie podaje Zeekr 7GT. Różnica to 16 km.
Dlaczego Zeekr 7GT ma większą baterię, a jedzie krócej niż Porsche Taycan Sport Turismo?
Zeekr 7GT wozi 100 kWh i przejeżdża 655 km, a Porsche Taycan Sport Turismo z baterią 97 kWh — 671 km. Decyduje zużycie energii: 16,9 wobec 17,3 kWh/100 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Zeekr 7GT — jego bateria 100 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Porsche Taycan Sport Turismo z baterią 97 kWh tej funkcji nie ma.
Który ładuje się szybciej?
Porsche Taycan Sport Turismo przyjmuje do 320 kW mocy stałoprądowej, Zeekr 7GT — do 420 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 18 i 16 min.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

