Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Škoda Elroq wygrywa 6 do 5
Największe różnice: Ładowanie AC — Mitsubishi Eclipse Cross 22 kW, Škoda Elroq 11 kW · Moc — Mitsubishi Eclipse Cross 218 KM, Škoda Elroq 299 KM · 0–100 km/h — Mitsubishi Eclipse Cross 8,4 s, Škoda Elroq 6,2 s.
Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross Long Range to kompaktowy SUV z napędem przednim i dużym zasięgiem WLTP.
Škoda Elroq
Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.
Profil na tle rynku: Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Mitsubishi Eclipse CrossLong Range 87 kWh FWD
Škoda Elroq85x
Mitsubishi Eclipse Cross czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym
Škoda Elroq wygrywa 6 do 5
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmMitsubishi Eclipse Cross +24 km
- Bateria kWhMitsubishi Eclipse Cross +10 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,2 kWh/100 km
- Moc KMŠkoda Elroq +81 KM
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,2 s
- Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +15 kW
- Ładowanie AC kWMitsubishi Eclipse Cross +11 kW
- Ładowanie ↓ minŠkoda Elroq −3 min
- Masa ↓ kgMitsubishi Eclipse Cross −290 kg
- Bagażnik lMitsubishi Eclipse Cross +75 l
Dane techniczne: Mitsubishi Eclipse Cross vs Škoda Elroq
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Mitsubishi Eclipse CrossLong Range 87 kWh FWD | Škoda Elroq85x | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 600 km | 576 km | Mitsubishi +24 km |
| Bateria | 87 kWh | 77 kWh | Mitsubishi +10 kWh |
| Zużycie ↓ | 16,7 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| Ładowanie AC | 22 kW | 11 kW | Mitsubishi +11 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 32 min | 29 min | Škoda −3 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 13,1 km/min | 13,9 km/min | Škoda +0,8 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 218 KM | 299 KM | Škoda +81 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8,4 s | 6,2 s | Škoda −2,2 s |
| Prędkość maks. | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Napęd | FWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1842 kg | 2132 kg | Mitsubishi −290 kg |
| Bagażnik | 545 l | 470 l | Mitsubishi +75 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4470 mm | 4488 mm | Škoda +18 mm |
| Szerokość | 1864 mm | 1884 mm | Škoda +20 mm |
| Wysokość | 1571 mm | 1620 mm | Škoda +49 mm |
| Rozstaw osi | — | 2766 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Mitsubishi Eclipse Cross
Škoda Elroq
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Mitsubishi Eclipse Cross
Škoda Elroq
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Mitsubishi Eclipse Cross czy Škoda Elroq?
Dalej jedzie Mitsubishi Eclipse Cross: 600 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Škoda Elroq. Różnica to 24 km.
Czym różni się napęd Mitsubishi Eclipse Cross i Škoda Elroq?
Mitsubishi Eclipse Cross ma napęd FWD i 218 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.
Który jest mocniejszy — Mitsubishi Eclipse Cross czy Škoda Elroq?
Mocniejszy jest Škoda Elroq: 299 KM wobec 218 KM, jakie ma Mitsubishi Eclipse Cross. Różnica to 81 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Mitsubishi Eclipse Cross: 545 l wobec 470 l w Škoda Elroq. Różnica to 75 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



